SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Warszawa. Pożar w garażu na Woli. 68 rodzin bez mieszkań przez rok?

Pożar przy Górczewskiej w Warszawie/fot. PAP/Tomasz Gzell

Część lokatorów bloku przy ulicy Górczewskiej 181 w Warszawie nadal nie może wrócić do swoich mieszkań – to w sumie 68 rodzin. W piątek w pożarze garażu podziemnego spłonęło 47 samochodów. Zaraz po zdarzeniu wszyscy musieli opuścić budynek. Jak szacują urzędnicy, remonty lokali mogą potrwać nawet rok.

Nadzór budowlany sprawdził konstrukcję – mówi burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski. – Zarządca musi bardzo pilnie przygotować ekspertyzę techniczną, przygotowaną przez uprawnionych specjalistów, która to zarówno wskaże stan techniczny, jak i sposób naprawy budynku. Niestety zarządca szacuje, że naprawa może potrwać nawet rok – dodaje.

Część mieszkańców wróciła do swoich lokali. W budynkach od A do F i od J do M przywrócono już wszystkie media, razem z internetem.nW obiektach G, H1 i J działa już ogrzewanie, a maksymalnie za dwa tygodnie wrócą pozostałe media.

Najgorsza sytuacja jest w budynku H2, który jest bezpośrednio nad garażem. Tam znajduje się 68 lokali.

Wspólnota przekazała, że nie ma środków, by zapewnić tym osobom inne lokale. Dzielnica wynajmie lokale interwencyjne – informuje Strzałkowski. – To wsparcie ma charakter wsparcia w lokalu socjalnym, czyli lokalu, który to ma nieco obniżony standard względem lokali, w których zamieszkiwali mieszkańcy Górczewskiej 181 – tłumaczy.

Dzielnica powołała trzyosobowy zespół, który będzie rozpatrywał wnioski mieszkańców o lokal zastępczy.

Czytaj też:

Pożar w podziemnym parkingu przy Górczewskiej. Spłonęło prawie 50 aut

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone