SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Poza ludźmi, krainą i czasem” – o wielu obliczach Korei na fotografiach siedmiu mistrzów

fot. Pexels

Współczesne oblicze Korei Południowej prezentowane na wystawie Imaging Korea „Poza ludźmi, krainą i czasem” to prace siedmiu mistrzów fotografii, prezentowane w siedmiu krajach: na Węgrzech, w Niemczech, Belgii, Kazachstanie, Hiszpanii, Korei oraz do końca stycznia w Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

W Muzeum Etnograficznym w Warszawie do końca stycznia można podziwiać prace znakomitych koreańskich fotografów. Prezentowane na wystawie fotografie są doskonale przedstawionymi obrazami tego tajemniczego kraju, autorstwa siedmiu koreańskich mistrzów fotografii.

Nowoczesność i tradycja

Prace zebrane na wystawie przedstawiają Koreę jako krainę piękna, jednocześnie ukazując jej prawdziwe oblicze – są dokładnym opisem codziennego życia. Jak podkreśliła Joanna Machudera-Szwankowska z działu komunikacji warszawskiego Muzeum Etnograficznego, wystawa jest wielowątkowym obrazem. – Na ekspozycji mamy niesamowite fotografie dokumentalne, które pokazują czym jest życie w Korei i jak żyją ludzie na tych ziemiach – powiedziała. Mozaika zdjęć sugeruje dokumentalny charakter prac, jednocześnie ukazując ze szczegółami fascynujący świat kraju, który pomimo nowoczesności i cyfryzacji towarzyszących jego mieszkańcom, nadal skupia się na kultywowaniu tradycji i wartości duchowych. – Fotografie wyglądają tak, jakby autorzy żyli pomiędzy tymi ludźmi, dlatego na prezentowanych kadrach możemy odnaleźć ciepło azjatyckiego temperamentu – dodała.

Przeszłość oczami współczesnych

Wystawa daje odwiedzającym szansę na spojrzenie w przeszłość Korei, widziana oczami jej współczesnych mieszkańców. – To życie zwykłych ludzi, uchwycone przy codziennych czynnościach – powiedziała. Dynamiczny obraz zatrzymany na zdjęciach ukazuje między innymi Seul, wielką metropolię, miasto technologii, oraz postindustrialny krajobraz rolniczych regionów, w których tradycje przodków nigdy nie ustąpiły presji nowych technologii.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone