SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Powiew lata na Mazowszu. IMGW: w weekend ok. 20 stopni Celsjusza

fot. Pixabay

W najbliższy weekend na Mazowsze zawita słońce. Choć trwający tydzień będzie jeszcze deszczowy i pochmurny, to w kolejnych dniach mocniej da o sobie znać zbliżające się do nas lato – przekonują synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Do soboty temperatura na Mazowszu nie przekroczy 12-13 stopni powyżej zera. Będzie też intensywnie padać, szczególnie na północy regionu. Później duża i miła zmiana – mówi w rozmowie z Radiem dla Ciebie synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk. – W niedzielę jest duża szansa, że na Mazowszu temperatura osiągnie około 20 stopni. W kolejnych dniach nasze prognozy przygotowane we wtorek mówią, że temperatura dojdzie nawet do 26 stopni – dodaje.

Ciepłe powietrze będzie przesuwać się z ku północy, więc wyższa temperatura szybciej pojawi się na południu województwa. Taka pogoda ma się utrzymać w regionie do połowy przyszłego tygodnia.

W czwartek, według prognoz Instytutu, będzie nieco chłodniej i nadal pochmurno. Ponownie pojawią się przelotne opady deszczu niemal w całym kraju.

Ciepły koniec tygodnia

W piątek prognozowane jest ocieplenie w całym kraju, zwłaszcza w południowej Polsce, gdzie temperatura może wrosnąć do 17 st. C, na północy termometry pokażą natomiast ok. 8 st. C. „Nadal miejscami przelotne opady deszczu a lokalnie niewykluczone burze” – pisze IMGW.

W sobotę temperatura na północy kraju wzrośnie do 12 st. C, jedynie nad morzem nadal będzie ok. 10 st. C. Bardzo ciepło – nawet 23 st. C będzie jednak na południu.

W niedzielę w całym kraju temperatura będzie powyżej 20 st. C, przy czym na południu – jak wskazuje IMGW – może ona osiągnąć nawet 26 st. C. „Wysokiej temperaturze zarówno w sobotę jak i w niedzielę będą towarzyszyły przelotne opady deszczu, a w niedzielę także burze” – informuje IMGW.

Szczegóły dotyczące obszaru objętego ostrzeżeniami IMGW TUTAJ.

Czytaj też:

Rośnie poziom rzek na Mazowszu. Obowiązuje alert IMGW

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone