SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Poważne utrudnienia w centrum Mławy. Wszystko przez remonty

fot. RDC

Kierowcy przez najbliższe pół roku został nie pojadą odcinkiem ul. Lelewela leżącym między ulicami Krasińskiego i Kościuszki. Ten fragment całkowicie wyłączono z ruchu. Wszystko za sprawą budowy ronda, jednak to nie jedyna inwestycja. 

Zmieniły się też trasy autobusów komunikacji miejskiej. – Zmieniamy przebieg dwóch linii, konkretnie R1 i numer trzy. Teraz autobusy numer jeden będzie skręcał w ulice Piłsudskiego z ulicy Kopernika, natomiast autobus linii numer trzy będzie skręcał z ulicy Sienkiewicza w ulice Wyspiańskiego, a następnie w Żeromskiego – tłumaczy Magdalena Grzywacz z mławskiego ratusza.

Budowa ronda ma być ukończona pod koniec października, ale to nie jedyna inwestycja miasta. Oprócz ronda Mławianie walczyli o tunel pieszo – rowerowy pod torami w ciągu ul. Kościuszki. Teraz w końcu się udało. – Dzięki niemu mieszkańcy nie będą już musieli nadrabiać drogi by dostać się do centrum – dodaje Magdalena Grzywacz.

– Oferenci, którzy chcą przystąpić do opracowywania dokumentacji tunelu mogą składać dokumenty do urzędu miasta Mława do 25 marca. Przy wyborze najlepszej oferty będziemy brać pod uwagę zarówno cenę, jak i doświadczenie projektanta w branży mostowej – wyjaśnia.

Gdy dokumentacja będzie gotowa miasto ogłosi przetarg i wyłoni wykonawcę inwestycji. Szacuje się, że budowa tunelu będzie kosztować pięć mln złotych. Połowę tej kwoty ma wyłożyć PKP.

Czytaj też:

„Chcemy uniknąć paraliżu”. Nocny remont mostu na Narwi

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone