SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Sokołów Podlaski. Areszt dla podejrzanego o zabójstwo kolegi

zdjęcie ilustracyjne / fot. Mazowiecka Policja

Do aresztu trafił mieszkaniec pow. sokołowskiego podejrzany o zabójstwo znajomego. Początkowo mężczyzna twierdził, że kolega źle się poczuł podczas wizyty w jego w domu. Sekcja zwłok i badania kryminalistyczne wykazały jednak, że został zamordowany.

Jak poinformował we wtorek oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim asp. Jakub Więsak, mężczyzna został aresztowany kilka dni temu, ale do zdarzenia doszło pod koniec lutego na terenie gminy Kosów Lacki. Policjanci dostali wówczas zgłoszenie o nagłym zgonie 68-letniego mężczyzny, do którego doszło na terenie posesji jego 69-letniego znajomego.

Właściciel posesji tłumaczył policjantom, że w nocy przyszedł do niego znajomy, który źle się poczuł i zemdlał. W związku z czym przeniósł go do pomieszczenia gospodarczego i położył na łóżku. Rano przyszedł sprawdzić, jak kolega się czuje, wtedy stwierdził, że mężczyzna nie żyje.

Zarzut zabójstwa

Chociaż na ciele zmarłego nie było ewidentnych śladów świadczących o zabójstwie, policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili szczegółowe oględziny i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne– przekazał rzecznik. Z powodu braku dostatecznych dowodów 69-latek został wówczas zwolniony.

Po trzech miesiącach od zdarzenia policjanci zatrzymali go ponownie. – Na bazie zgromadzonego materiału dowodowego oraz zabezpieczonych śladów kryminalistycznych i opinii biegłych, 69-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa – powiedział Więsak. Dodał, że sekcja zwłok 68-latka wykazała, że mężczyzna był przed śmiercią bity i duszony.

Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące. Za zabójstwo grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

Czytaj też: Ciechanów. Zarzuty dla byłych władz Polskiego Banku Spółdzielczego

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone