SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Koronawirus w Warszawie. Zakażonych 47 podchorążych w SGSP

Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie/fot. Wikimedia Commons

Potwierdzono obecność koronawirusa u 47 osób w Szkole Głównej Straży Pożarnej w Warszawie. Objęci kwarantanną podchorążowie będą rozlokowani w innych jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej – poinformowała w poniedziałek Komenda Główna PSP.

„W związku z potwierdzeniem obecności koronawirusa u 47 podchorążych podjęto decyzję o przeprowadzeniu dezynfekcji pomieszczeń uczelni” – podała na Twitterze Komenda Główna PSP. „W czasie działań dezynfekcyjnych osoby przebywające na kwarantannie na terenie szkoły przebywały poza tymi pomieszczeniami, w innych salach i korytarzach” – napisano.

„Podchorążowie objęci kwarantanną będą rozlokowani w innych jednostkach organizacyjnych PSP” – podkreślono i dodano, że taką decyzję podjął komendant główny PSP w trosce o zapewnienie podchorążym lepszych warunków bytowych na czas kwarantanny. „Będą oni mieli do dyspozycji dwuosobowe pokoje z węzłem sanitarnym, zapewnione posiłki i całodobową możliwość konsultacji z lekarzem” – czytamy.

Podchorążowie, u których wykryto koronawirusa, objęci są stałą opieką lekarską; nie kontaktują się z pozostałymi członkami społeczności akademickiej. „Stan ich zdrowia jest dobry. Wobec pozostałych podchorążych uczelnia stosuje zalecenia Inspekcji Sanitarnej MSWiA” – poinformował w piątkowym oświadczeniu rektor-komendant SGSP nadbryg. Paweł Kępka.

Uczelnia objęta kwarantanną

Decyzją Rektora-Komendanta Szkoły Głównej Służby Pożarniczej od 7 kwietnia każda osoba, która wchodzi na teren uczelni jest poddawana sprawdzeniu temperatury. „Nikt, u kogo występują symptomy choroby nie jest wpuszczany na teren placówki. Wstrzymane zostały przepustki dla podchorążych, aby zminimalizować ich kontakt z osobami spoza SGSP” – podał w oświadczeniu.

Ponadto w systemie rotacyjnym codzienną służbę pełni około 100 osób. Swoje obowiązki wykonują w jednostce ratowniczo-gaśniczej oraz są w stałej gotowości do dyspozycji Komendanta Głównego PSP w ramach Centralnego Odwodu Operacyjnego Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – zaznaczył rektor – nadbryg. dr hab. inż. Paweł Kępka.

Czytaj też:

Koronawirus w Warszawie. 10 strażaków z zakażeniem

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone