SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Posiedzenie Rady Warszawy planowane na 2 kwietnia odwołane

Zdjęcie ilustracyjne/fot. RDC

Zaplanowana na 2 kwietnia sesja Rady m.st. Warszawy nie odbędzie się – poinformował w czwartek na Twitterze przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Cezary Jurkiewicz.

„Bardzo dziękuję Pani Przewodniczącej @EDGrupinska za dobrą, przemyślaną i odpowiedzialną decyzję” – napisał Jurkiewicz. Pod wpisem na Twitterze umieścił odpowiedź przewodniczącej Rady Warszawy dotyczącą zaplanowanej na 2 kwietnia sesji.

„Uprzejmie informuję, że w związku z ogłoszeniem na terenie Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii podjęłam decyzję o niezwoływaniu sesji Rady m.st. Warszawy zaplanowanej na 2 kwietnia 2020 r.” – czytamy w piśmie podpisanym przez Ewę Malinowską-Grupińską.

Radni w maseczkach

W ubiegły czwartek odbyła się sesja rady miasta podczas, której warszawscy radni obradowali w antyseptycznych maseczkach. Sesja rady była poświęcona m.in. zmianom w budżecie.

Stołeczni radni Prawa i Sprawiedliwości skrytykowali wprowadzone tam zabezpieczenia w związku z rozpowszechnianiem się koronawirusa. – Przed wejściem do sali obrad na stoliku leżało pudełko z maskami i rękawiczkami. Każdy, kto chciał je wziąć, siłą rzeczy dotykał rękoma pudełko oraz inne maseczki i rękawiczki – mówił radny Wiktor Klimiuk. Zwrócił uwagę, że w ten sposób mogło dojść do rozprzestrzeniania się wirusa.

Klimiuk krytycznie ocenił również samo przygotowanie sali. Większość radnych siedziała obok siebie, nie zachowując zalecanej przez epidemiologów odległości 1,5 m. Co prawda wydzielono kilka stolików z zachowaniem odpowiedniej odległości, ale nie było na nich urządzeń do głosowania. Siedzący przy nich radni, aby oddać głos, musieli podejść do miejsc, które zwykle zajmują podczas sesji. W sali, w której odbywało się posiedzenie było ponad 50 osób, w tym 49 radnych.

Czytaj też:

Będzie skarga na unieważnienie uchwały krajobrazowej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone