Porażka Skry w Płocku. Nie zagrają w półfinale KMŚ

• 28.11.2018 10:36

• Aktualizacja: 23:53 25.07.2022

Siatkarze PGE Skry Bełchatów przegrali we wtorek w Płocku z rosyjskim Fakiełem Nowy Urengoj 2:3 (25:23, 29:27, 28:30, 21:25, 19:21) w meczu drugiej kolejki grupy A odbywających się w naszym kraju klubowych mistrzostw świata.
Mistrzowie Polski mogli wygrać to spotkanie, bo - po dwóch zwycięskich setach - w trzecim prowadzili już 19:12, z kolei na początku piątej partii uzyskali czteropunktową przewagę.

Po porażce bełchatowianie stracili szanse na grę w półfinale. W podobnej sytuacji jest rosyjski Zenit Kazań, który we wtorek przegrał z włoskim Cucine Lube Civitanova 2:3 (25:20, 22:25, 26:24, 23:25, 17:19). Pełen emocji był między innymi ostatni set, w którym Zenit prowadził 14:9, ale przegrał 17:19.

Pewne gry w półfinałach są zatem Cucine i Fakieł, które w czwartek rywalizować będą o pierwsze miejsce w grupie. Także w czwartek Skra "o honor" zagra z Zenitem.

...

W środę w Rzeszowie odbędą się mecze drugiej kolejki grupy B - O 17.30 brazylijska Sada Cruzeiro zmierzy się z włoskim Trentino Volley, a o 20.30 Asseco Resovia z irańskim Khatamem Ardakan. Po pierwszej serii spotkań, w tabeli prowadzi Trentino przed Resovią.