Ekstraklasa piłkarska. Porażka Legii w spotkaniu z Rakowem

• 25.09.2021 22:26

• Aktualizacja: 04:22 26.07.2022

Legia Warszawa przegrała z Rakowem Częstochowa 2:3 w meczu 9. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Dla gospodarzy trafiali Mahir Emreli i Igor Kharatin.
W 9. kolejce aktualny mistrz Legia podejmował wicemistrza poprzednich rozgrywek Raków. Spotkanie w Warszawie nie rozczarowało. Zgodnie z zapowiedziami szkoleniowców obie ekipy prowadziły otwartą grę i kibice zobaczyli pięć goli.

Pierwsza bramka padła po niespełna półgodzinie gry. W pole karne Legii wpadł Sebastian Musiolik, a bramkarz gospodarzy Cezary Miszta sfaulował go. Chwilę później rzut karny wykorzystał Ivi Lopez.

Strata bramki nie załamała podopiecznych trenera Czesława Michniewicza. "Wojskowi" na odrobienie straty potrzebowali zaledwie czterech minut. Udało im się to za sprawą Mahira Emrelego, który mimo bliskiej obecności obrońcy trafił mocnym strzałem pod poprzeczkę z ostrego kąta.

Słaby początek drugiej połowy

Legia przespała początek drugiej połowy i Raków zdobył bramki w 53. i 56. minucie. Najpierw świetnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zachował się Fran Tudor, który doskonale zamknął akcję i z bliska skierował piłkę do siatki.

Następnie w głównej roli znów wystąpił Lopez. Tym razem popisał się precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego z ponad 20 metrów.

Legia ponownie rzuciła się do ataku, ale zdołała odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W 70. minucie z krawędzi pola karnego celnym płaskim strzałem popisał się Ihor Charatin.

Mistrzowie Polski mieli jeszcze kilka dogodnych okazji, ale wynik nie uległ już zmianie.

Po siedmiu meczach obecnego sezonu Legia ma na koncie cztery porażki, czyli tyle, ile w całych poprzednich rozgrywkach. W tabeli Raków jest piąty, a warszawska ekipa 14. Obie drużyny mają do rozegrania dwa mecze zaległe.