SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Poradnia w Garwolinie zamknięta. Koronawirus u pracownicy

fot. www.spzozgarwolin.pl/

W powiecie garwolińskim potwierdzono kolejny, szósty przypadek zakażenia koronawirusem. Chora to 36-letnia pracownica medyczna POZ Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Garwolinie. Poradnia została czasowo zamknięta.

Informacje na ten temat podała m.in. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Garwolinie. Jak podkreśliła, obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne i ustalana jest liczba kontaktów 36-letniej pracownicy medycznej. „Potwierdzony przypadek to przypadek rodzimy – transmisja w środowisku zawodowym” – poinformowała PSSE.

Poradnia czasowo nieczynna

Dyrekcja SPZOZ w Garwolinie na swej stronie internetowej opublikowała komunikat, w którym ogłosiła, że poradnia została czasowo wyłączona z udzielania świadczeń leczniczych na czas zakończenia prowadzonych w niej standardowych procedur sanitarnych.

„O przywróceniu pracy poradni Dyrekcja SPZOZ w Garwolinie będzie informować na bieżąco” – zapowiedziano w komunikacie.

Porady telefoniczne

Pacjentom będą udzielane porady w ramach telemedycyny. Stosowne numery telefoniczne podano na stronie internetowej placówki.

W powiecie garwolińskim, według stanu na piątek, odnotowano sześć przypadków zachorowania na COVID-19. Hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia jest pięć osób. 339 objętych jest kwarantanną, a 59 nadzorem epidemiologicznym. W powiecie nie odnotowano zgonu związanego z COVID-19 ani przypadku wyzdrowienia.

Czytaj też: Koronawirus. Kwarantanna w Urzędzie Gminy Stoczek k. Węgrowa

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone