SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Nowy terminal lotniska w Radomiu. Cztery firmy przystąpiły do przetargu

fot. fotopolska.eu

Cztery firmy chcą zaprojektować nowy terminal lotniska w Radomiu. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” zabezpieczyło na ten cel ponad pięć i pół miliona złotych. Otwarto koperty w ramach jednego z przetargów.

Najtańsza oferta opiewa na ponad milion 800 tysięcy złotych, najdroższa zaś na ponad 15 milionów. – Nie wiadomo jeszcze, kiedy koparki wjadą na teren lotniska – zaznacza prezes PPL-u Mariusz Szpikowski. – Mamy do czynienia z możliwością odwołań wykonawców. W zależności od tego, czy takie zawirowania wystąpią, proces może ulec skróceniu lub wydłużeniu – dodaje.

Równocześnie trwa przetarg na remont i rozbudowę płyty postojowej i pasa startowego. Otwarcie ofert dotyczących tych inwestycji zaplanowano na 21 grudnia.

Pas startowy ma być wydłużony o 500 metrów. Docelowo ma mieć długość ponad 2,5 kilometra. Pozwoli to na przyjmowanie najpopularniejszych odrzutowców: Airbusa A320 i Boeinga 737. Przetarg zakłada ponadto zainstalowanie na lotnisku radiowego systemu nawigacyjnego wspomagającego lądowanie samolotu ILS pierwszej kategorii.

Pierwsze samoloty powinny odlecieć z radomskiego portu w 2020 roku. Będą to przewoźnicy czarterowi, którzy mają przenieść się z lotniska Chopina w Warszawie.

Dublowanie funkcji

Tymczasem nowy właściciel radomskiego lotniska – Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” – dokonało analizy struktury personalnej. Około 30 pracowników portu otrzymało wypowiedzenia. – Tego wymaga ekonomia – przekonuje Piotr Rudzki, rzecznik PPL-u. – W obszarach, w których nastąpiło dublowanie funkcji przeprowadziliśmy zmiany kadrowe – tłumaczy.

Dodajmy,  że jeden z dotychczasowych pracowników lotniska otrzymał zwolnienie dyscyplinarne za ciężkie naruszenie obowiązków służbowych.

Czytaj też:

Otwarcie lotniska w Radomiu przesunięte. Znamy nowy termin

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone