SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

3,5 tys. paczek dla potrzebujących na Wielkanoc. Potrzebni wolontariusze

Wielkanoc/fot. PAP/Darek Delmanowicz

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców otrzymaliśmy 3,5 tys. zgłoszeń na dostawę paczek z tradycyjnym wielkanocnym śniadaniem – przekazał w środę miejski urząd. Ratusz nadal szuka też wolontariuszy, którzy dostarczą je potrzebującym warszawiakom w Sobotę i Niedzielę Wielkanocną. Potrzebnych jest około 300 wolontariuszy, aby paczki trafiły do potrzebujących.

Mimo trudnego czasu, w jakim się znajdujemy, mieszkańcy Warszawy mogą na siebie liczyć. Dziękujemy za zgłoszenia, dzięki którym osoby starsze, samotne, znajdujące się w trudnej sytuacji otrzymają paczkę z tradycyjnym wielkanocnym śniadaniem i drobne upominki. Pandemia pokazuje nam, jak ważna jest troska o drugiego człowieka, ale również ilu warszawiaków jest gotowych bezinteresownie pomagać innym – powiedziała o tej akcji Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta Warszawy.

Druga edycja akcji

Miasto akcję dostawy świątecznych paczek organizuje we współpracy z Fundacją Wolne Miejsce już po raz drugi. Paczki trafią do potrzebujących w Wielką Sobotę – 3 kwietnia, w godzinach popołudniowych i Niedzielę Wielkanocną – 4 kwietnia, o poranku. – Cała akcja organizowana jest w ścisłym reżimie sanitarnym – podkreśla ratusz.

W paczkach znajdą się tradycyjne śniadanie: żurek, dwa jajka na twardo w zabarwionych skorupkach, porcja wędlin oraz ciasta, życzenia dla mieszkańców, słodycze oraz drobne upominki.

Miasto czeka na chętnych wolontariuszy

Nadal też poszukiwane są osoby, które chcą pomóc przy dostarczeniu paczek. Zgłoszenia do wolontariatu można dokonać poprzez wysłanie maila na adres angelika.fwmwarszawa@gmail.com lub poprzez stronę Ochotnicy Warszawscy. Pomoc jest potrzebna przy dostarczaniu paczek pod wskazane adresy 3 i 4 kwietnia – poszukiwane osoby z własnym środkiem transportu. Potrzebnych jest około 300 wolontariuszy do rozwożenia paczek.

Czytaj też:

Wielkanoc na Mazowszu. Święcenie pokarmów w reżimie sanitarnym

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone