SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kokaina za 30 mln zł znaleziona w bananach, które trafiły do sklepów

fot. KSP

160 kilogramów kokainy wartej ponad 30 mln zł zabezpieczyli policjanci w kilku punktach znanej sieci sklepów spożywczych – przekazał nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznego Policji. Narkotyki ukryte były w transporcie bananów.

Pierwsze paczki z kokainą ukrytą w kartonie z bananami znaleźli w czwartek pracownicy jednego ze sklepów w Śródmieściu Warszawy. Sieć Carrefour przyznała, że banany z kokainą znaleziono w ich sklepie. Z kolei w piątek policjanci podczas czynności natrafili na kolejne kilogramy kokainy ukrytej w kartonach z bananami.

Kartony z bananami, w których ukryta była kokaina, zapakowana w małe zielone paczki, zostały wysłane do Warszawy z głównego magazynu zaopatrzenia w Rawie Mazowieckiej. Po przyjeździe do stolicy kartony z bananami trafiły do platformy przeładunkowej, skąd mniejszymi samochodami dostawczymi zostały rozwiezione po warszawskich sklepach.

Dziwne zielone pakunki

Pracownicy sklepu, w którym znaleziono pierwszy karton z narkotykami, o odkryciu „dziwnych zielonych pakunków” ukrytych pod owocami poinformowali kierownictwo sklepu, które poleciło innym placówkom sprawdzenie kartonów z bananami. Dzięki temu narkotyki znaleziono także w jednym ze sklepów na Mokotowie.

– Potwierdzamy, że w czwartek, 10 czerwca br. w godzinach popołudniowych, w jednym z naszych sklepów w Warszawie pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów – poinformowało Biuro Prasowe Carrefour Polska.

– Zawiadomili oni o tym niezwłocznie policję, która szybko zabezpieczyła partię towaru oraz wszczęła śledztwo, które jest obecnie w toku. Nasza sieć w pełni współpracuje ze służbami we wszystkich aspektach tej sprawy – zapewniło Biuro Prasowe.

Kartony, w których były ukryte narkotyki, trafiły z głównego magazynu w Rawie Mazowieckiej najpierw do platformy przeładunkowej, a potem do konkretnych punktów.

Narkotyki za ponad 30 mln zł

Jak poinformował rzecznik Komendy Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak, policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP zabezpieczyli ponad 160 kilogramów kokainy.

– Od wczoraj policjanci zabezpieczyli już ponad 160 kg kokainy. Narkotyki ujawniono w kilku punktach. Był one zarówno na terenie garnizonu stołecznego, jak i na terenie województwa łódzkiego. Ich wartość to ponad 30 mln zł. Czynności ze strony policjantów są kontynuowane – powiedział rzecznik.

Działania policji mają charakter operacyjny, dlatego na razie nie są znane szczegóły dotyczące znaleziska.

Czytaj też:

Stołeczni policjanci zabezpieczyli narkotyki za ponad milion złotych

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone