SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Polska z nowym szefem Rady Ministrów. Miller: Morawicki został premierem w rządzie Szydło

fot. RDC

– Bez precedensu jest fakt, że tworzy się nowy rząd i wszyscy ministrowie wiedzą, że są w stanie zawieszenia. Przychodzi taki minister do swojego gabinetu i myśli sobie: może za dwa tygodnie mnie tu już nie będzie, po co się będę narażał? – mówił w „Poranku RDC” były premier Leszek Miller.

Nasz rząd będzie bardzo ambitny w zmienianiu państwa. Chcemy dokonać wielkiej modernizacji Polski – mówił we wtorek w sejmowym expose premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział kontynuację polityki społecznej, większy nakład na rozwój gospodarki, zwiększenie pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej.

W expose Morawiecki zapowiedział skokowy wzrost wydatków na służbę zdrowia, do poziomu 6 proc. PKB, w ciągu najbliższych kilku lat. Zadeklarował, że rząd szanuje postanowienia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości ws. Puszczy Białowieskiej. – Postąpimy zgodnie z jego wyrokiem – oświadczył. Morawiecki zapowiedział też „zero tolerancji” dla przemocy oraz równość szans dla kobiet. – To jedno z pól działania nowego rządu – zapewnił.

Podkreślił też, że Polska jest naszym wspólnym dobrem, niezależnie od barw politycznych czy różnic światopoglądowych. – Niech wigilijny stół nie będzie jak barykada, niech będzie miejscem, które łączy, a nie dzieli – oświadczył.

„To jest rząd Beaty Szydło”

Jak zauważył w „Poranku RDC” Leszek Miller, „bez precedensu jest fakt, że tworzy się nowy rząd i wszyscy ministrowie wiedzą, że są w stanie zawieszenia”. – Przychodzi taki minister do swojego gabinetu i myśli sobie: może za dwa tygodnie mnie tu już nie będzie, po co się będę narażał? To w ogóle śmieszna historia. Można powiedzieć, że Mateusz Morawicki został premierem w rządzie Beaty Szydło. To jest rząd Beaty Szydło, tam nie ma żadnych zmian – podkreślił były premier.

Dodał, że ma wrażenie „groteski”. – Pamiętam tworzenie rządów od początku transformacji. Nigdy nie było tak, że prezes Rady Ministrów składał wniosek o wotum zaufania, a jednocześnie wszyscy wiedzieli, że za dwa tygodnie może to być inny rząd. Po co to? – zastanawiał się w „Poranku RDC” Leszek Miller.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone