SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Polska Pomaga – Pomoc dla Syrii”. Koncert kolęd w Łazienkach

fot. Unsplash

W Łazienkach Królewskich w Warszawie odbył się charytatywny koncert kolęd pod hasłem „Polska Pomaga – Pomoc dla Syrii”. Pieśni bożonarodzeniowe wykonali soliści, Zespół Wokalny oraz Orkiestra Polskiej Opery Królewskiej. Gościnnie wystąpiła też mezzosopran – Małgorzata Walewska.

Dochód z koncertu oraz prowadzonej podczas niego SMS-owej zbiórki został przekazany przez Caritas Polska na pomoc poszkodowanym na skutek wojny Syryjczykom. Jak mówi Robert Kazimierski, szef centrum medialnego organizacji, nawet osiem milionów mieszkańców Syrii może być nadal odciętych od pomocy humanitarnej.

Ci, którym udało się przeżyć masowe egzekucje, czy działania wojenne czy naloty, teraz walczą o przetrwanie – powiedział Robert Kazimierski. Dodał, że myślenie o potrzebujących jest obowiązkiem każdego chrześcijanina i każdego Polaka.

Chcemy dotrzeć do wrażliwości naszych rodaków przez kulturę, przez sztukę. Przez wspólne kolędowanie, przez ten nastrój świąteczny łatwiej nam pomyśleć też o osobach potrzebujących – zaważył szef centrum medialnego Caritas.

Aby włączyć się w akcję pomocy, należało przesłać w trakcie trwania koncertu SMS o treści: POLSKAPOMAGA na numer telefonu 72052.

Organizatorami wydarzenia byli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polska Opera Królewska, Caritas Polska, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Telewizja Polska. Podczas podobnego koncertu, zorganizowanego na początku 2018 roku, zebrano niemal milion złotych na pomoc dla ofiar wojny w Syrii.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone