SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Polska – Austria. Rywale na fali. Kamil Glik w pierwszym składzie?

fot. PAP/Leszek Szymański

Rozpędzona reprezentacja Austrii, która wygrała trzy ostatnie mecze, będzie dziś na PGE Narodowym rywalem polskich piłkarzy w starciu w ramach eliminacji mistrzostw Europy. – Priorytetem jest zwycięstwo – przyznał trener biało-czerwonych Jerzy Brzęczek.

Polacy z 12 punktami prowadzą w grupie G kwalifikacji, ale po piątkowej porażce w Lublanie ze Słowenią 0:2 ich przewaga nad Austriakami, którzy z kolei pokonali Łotyszy 6:0, stopniała do trzech punktów.

Kamil Glik gotowy do gry

Musimy zachować rozsądek, chłodną głowę. Przegraliśmy mecz, wiemy, co robiliśmy źle, co dobrze, pokazaliśmy zawodnikom materiał wideo, wszystko przeanalizowaliśmy. Mamy jednak 12 punktów i nadal jesteśmy liderem grupy – uspokajał Brzęczek.

W poniedziałek do jego dyspozycji powinien już być Kamil Glik, który w poprzednim meczu nie zagrał z powodu kontuzji.

Z Austrią już raz w tych eliminacjach Polacy się spotkali – na inaugurację w marcu wygrali w Wiedniu 1:0. – Teraz zagramy z silniejszą, lepszą Austrią niż pół roku temu, ale naszym celem jest zwycięstwo – przyznał szkoleniowiec biało-czerwonych.

Austriacy przyjechali do Warszawy mocno podbudowani udaną passą oraz… porażką Polaków.

Korzystny bilans

Już po losowaniu mówiłem, że w tej grupie jest kilka drużyn o zbliżonych umiejętnościach i walka o awans będzie wyrównana. Polacy w piątek doznali pierwszej porażki i zrobiło się jeszcze ciekawiej. W tabeli wszyscy są bliżej siebie, różnice zmalały – powiedział ich niemiecki trener Franco Foda.

Bilans dotychczasowych dziewięciu konfrontacji polsko-austriackich to pięć zwycięstw biało-czerwonych, remis i trzy porażki. Bramki: 19-17 na korzyść Polaków.

Po stronie gospodarzy poniedziałkowego meczu stoi też statystyka występów na PGE Narodowym, gdzie są niepokonani od pięciu i pół roku.

Czytaj też:

Dziś mecz z Austrią na Stadionie Narodowym. Będą utrudnienia

Pierwsze stracone punkty. Polska przegrała ze Słowenią 0:2

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: przed meczem Słowenia – Polska

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone