SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Dla wielu to zbyt niskie minimum”. Policyjne testy po nowemu

fot. PAP/Tomasz Gzell

Zaliczenie testów sprawnościowych w policji na poziomie 10-latka? Tak uważa część funkcjonariuszy, którzy na forach internetowych krytykują wprowadzone niedawno zmiany. W połowie maja Komenda Główna wprowadziła nowe zasady zaliczenia w trakcie służby. Wśród nich obniżone progi poszczególnych ćwiczeń.

Wcześniej liczyła się średnia z ćwiczeń, teraz trzeba zdać wszystkie – mówi w rozmowie z RDC były policjant Mariusz Sokołowski. – Każdy policjant musi zaliczyć każdą sprawność, jaka została przewidziana w zarządzeniu komendanta głównego. Wcześniej niekoniecznie tak musiało być. Jeżeli funkcjonariusz dwie zaliczył bardzo dobrze to do pozostałych nie przystępował – tłumaczy.

Bardzo dobrą zmianą jest też to, że od teraz zaliczyć WF będą musieli wszyscy policjanci, bez względu na wiek czy funkcję – dodaje Sokołowski. – Wielu funkcjonariuszy uciekało się do różnego rodzaju zwolnień lekarskich, wymówek żeby nie uczestniczyć w tym teście. Osoby powyżej 50-ego roku życia nie musiały tego testu przechodzić – podkreśla.

Od wielu lat trwają dyskusje na ten temat – mówi Sokołowski. – To minimum, który musi osiągnąć każdy z funkcjonariuszy jest dla wielu zbyt niskim minimum. Wielu mówi, że powinno być ono na znacznie wyższym poziomie – dodaje.

Od teraz minimum do zaliczenia ćwiczeń przez policjanta w wieku 30-40 lat to przebiegnięcie kilometra w cztery minuty – wcześniej było 3.5 minuty, wykonanie co najmniej 28 brzuszków – wcześniej 29 czy rzut piłką na 10 metrów, przed zmianami – 11.

Czytaj też:

Trwa nabór do policji na Mazowszu. Ponad 1300 wolnych miejsc

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone