SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Bat na piratów drogowych. Policyjna grupa SPEED na Mazowszu

Pojazd policyjnej grupy Speed/fot. KSP

W strukturach mazowieckiej drogówki powołano specjalną grupę o nazwie SPEED. – Zajmie się najpoważniejszymi wykroczeniami na drogach – poinformował w poniedziałek na briefingu prasowym podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Komenda Główna Policji KGP powzięła decyzję, że w każdej komendzie wojewódzkiej policji – na wzór grupy, która jest w komendzie stołecznej – powstanie zespół o nazwie SPEED – przekazał w poniedziałek dziennikarzom Radosław Kobryś z KGP. – To zespół powstały z wyselekcjonowanych policjantów – dodał Jakub Skiba z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Wykroczenia

Kobryś poinformował, że grupa zajmie się prawie wyłącznie ujawnianiem tych wykroczeń, które najbardziej wpływają na bezpieczeństwo ruchu drogowego, „czyli nadmierna prędkość, przekraczanie prędkości w obszarze zabudowanym i poza obszarem zabudowany, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe zachowania w okolicach przejść dla pieszych” – wymienił.

W grupach mają działać najbardziej doświadczeni policjanci z wydziałów ruchu drogowego.

Współpraca

Grupa specjalna SPEED powstała w stołecznym wydziale ruchu drogowego w listopadzie ubiegłym roku, aby ograniczyć agresywne zachowania kierowców. Obok funkcjonariuszy z WRD działają w niej także policjanci z wydziałów kryminalnego i do walki z cyberprzestępczością, a także przewodnicy z psami wyszkolonymi do wyszukiwania narkotyków.

Czytaj też:

Policyjna grupa SPEED: 2 tys. kierowców straciło prawo jazdy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone