SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Zatrzymano podejrzewanego o ostrzelanie okna w biurze SLD

fot. KSP

Śródmiejscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie okna w biurze poselskim SLD przy ul. Złotej, w którym wisiał plakat kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia. W miejscu zamieszkania 42-latka zabezpieczono dwa pistolety pneumatyczne i śrut w postaci metalowych kulek – poinformował we wtorek wieczorem podkom. Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Wcześniej rzeczniczka partii Anna Maria Żukowska przekazała, że „w poniedziałek mój asystent zdejmował z okna plakat Roberta Biedronia i zauważył, że pod spodem jest dziura„. Jak dodała, „okazało się, że jest ona wynikiem oddania strzału z broni pneumatycznej kaliber 4,5 mm”.

Jak przekazała Żukowska, dziury w szybach znajdowały się także w restauracji, której witryny znajdują się pod oknami siedziby SLD.

Ktoś na pewno celował do plakatów Biedronia, bo policja poinformowała mnie, że wskazuje na to trajektoria lotu, że ktoś tak celował, ale trafił ciut poniżej” – powiedziała.

Zatrzymano 42-latka

Okno w siedzibie SLD, gdzie znalazły się ślady po śrucie, należy do biura rzecznika i jednocześnie jest biurem poselskim Żukowskiej.

Jak przekazał we wtorek wieczorem podkom. Piotr Świstak, policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu KRP Warszawa I w miejscu zamieszkania zatrzymali we wtorek do tej sprawy 42-letniego mężczyznę. Był notowany za posiadanie narkotyków, groźby karalne i kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Podczas przeszukania w mieszkaniu zabezpieczono dwa pistolety prawdopodobnie zasilane gazem CO2 oraz około 1500 sztuk śrutu w postaci metalowych kulek” – podał Świstak.

Czytaj też:

Okno w siedzibie SLD ostrzelane z broni pneumatycznej

Sochaczew. Łapówka za głos na wskazanego kandydata? Są zarzuty

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone