SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Napad na bank w Błoniu. Policjanci zatrzymali dwóch podejrzewanych

Napad na bank w Błoniu/fot. PAP/Paweł Supernak

Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch podejrzewanych o napad na bank w Błoniu. Podczas zatrzymania śledczy znaleźli przy nich broń.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek. Około godziny 12 policjanci otrzymali zgłoszenie o wtargnięciu dwóch mężczyzn do jednej z placówek bankowych w Błoniu. Napastnicy mieli grozić przedmiotem przypominającym broń, a następnie dokonać kradzieży pieniędzy, po czym oddalić się prawdopodobnie czarnym peugeotem. Sprawcy w trakcie napadu mieli założone maseczki, jeden z nich był szczupły, a drugi krępy.

Podczas napadu nikt nie ucierpiał. Według doniesień medialnych jeden z mężczyzn oddał strzał wewnątrz budynku w sufit. Od tamtego momentu policja poszukiwała sprawców napadu.

Mieli broń

Jak ustaliła PAP, w środę stołeczni policjanci z wydziału walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP przy pomocy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o ten napad.

Informację potwierdził w czwartek rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. – Mogę potwierdzić, że do tej sprawy zatrzymano dwie osoby. Policjanci zabezpieczyli przy nich broń – powiedział nadkomisarz.

Wskazał, że na tę chwilę nie może więcej powiedzieć. – Trwają czynności z zatrzymanymi. Sprawa nadzorowana jest przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie – podał policjant.

Czytaj też:

Napad na bank w Błoniu. Policja: apelujemy do świadków zajścia

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone