SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Policjanci zatrzymali parę. Jego za rabunek, ją za groźby karalne

Tragiczny wypadek w Zalesiu Górnym/zdjęcie ilustracyjne/fot. Polska Policja

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą oraz jego partnerkę podejrzaną o kierowanie gróźb karalnych – poinformowała rzeczniczka wolskiej policji kom. Marta Sulowska.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym ze sklepów na warszawskiej Woli. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że doszło do kradzieży. – Z wstępnych informacji wynika, że mężczyzna ukradł alkohol oraz inne artykuły spożywcze, po czym wyszedł ze sklepu – powiedziała komisarz Marta Sulowska.

– Kiedy pracownice zorientowały się o co chodzi wybiegły za nim. Mężczyzna szarpał się z kobietami nie chcąc oddać skradzionego towaru. Przez cały czas próbował wyrwać się im i uciec – tłumaczyła policjantka.

Chwilę później 39-latek został zatrzymany przez policjantów. – Partnerka mężczyzny, widząc co się dzieje, zaczęła grozić obu kobietom. Policjanci zatrzymali również ją – poinformowała.

Recydywiści

Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna miał już konflikt z prawem. – Był siedmiokrotnie poszukiwany przez organy ścigania, wielokrotnie notowany za różne przestępstwa, w lipcu ubiegłego roku, po sześciu latach, opuścił więzienne mury – dodała kom. Sulowska.

Para została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie. – Podejrzany usłyszał zarzut dotyczący kradzieży rozbójniczej w warunkach multirecydywy, natomiast kobieta usłyszała zarzut kierowania gróźb karalnych – przekazała  rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

– Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy wobec podejrzanego. Kobieta została objęta dozorem policyjnym – dodała prokurator.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat więzienia natomiast za kierowanie gróźb karalnych grozi kara do 2 pozbawienia wolności.

Czytaj też:

Rowerzysta wjechał w dwie matki z trójką dzieci. Szuka go policja

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone