SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Policjanci z grupy „Skorpion” złapali podejrzanych o kradzież samochodu

Zatrzymanie podejrzanego/fot. KSP

Policjanci z grupy „Skorpion” we współpracy z funkcjonariuszami z warszawskiego Bemowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o kradzież osobowego suzuki z Bemowa. Odzyskany przez nich pojazd wrócił już do właścicielki – powiedziała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji, Paulina Onyszko.

Operacyjni z grupy „Skorpion” działającej w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa VI są wyspecjalizowani w zwalczaniu przestępczości samochodowej. To do nich trafiają wszystkie informacje dotyczące kradzieży aut na Pradze Północ. Ich zadaniem jest ustalanie i zatrzymywanie sprawców tych przestępstw – podkreśliła Paulina Onyszko.

Wskazała, że funkcjonariusze z grupy „Skorpion” analizują również kradzieże aut w innych dzielnicach Warszawy i współpracują z policjantami innych jednostek, by jak najszybciej dotrzeć do sprawców. – Tak było i tym razem. Operacyjni uzyskali informację o kradzieży Suzuki Swift z Bemowa – przekazała

We współpracy z mundurowymi z Bemowa, wykorzystując różne metody pracy operacyjnej ustalili tożsamość mężczyzn, którzy mieli dopuścić się tej kradzieży – podała.

Odnaleziony samochód

Według ustaleń śledczych mężczyźni mieli się pojawić się przy ulicy Marcinkowskiego na Pradze Północ. – Policjanci zaplanowali działania w tym rejonie, gdzie kilka dni temu skontrolowali mężczyzn i suzuki, którym się poruszali. Potwierdzili, że pojazd figuruje w policyjnych systemach, jako skradziony – zaznaczyła.

– Policyjny technik wykonał oględziny zabezpieczonego pojazdu. Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji mundurowi przekazali pojazd właścicielce – dodała policjantka.

Zarzut kradzieży z włamaniem

Zatrzymany 45-latek i 31-latkek zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie. – Prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem do pojazdu – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Decyzją prokuratora obaj zostali objęci policyjnym dozorem. Za zarzucany czyn może im grozić do 10 lat więzienia.

 

 

 

Czytaj też: Otwock. Znaleźli radziecki granat na polu i wrzucili go do stawu 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone