SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Sierpc. Małżeństwo w wieku 63 i 64 lat miało handlować marihuaną

fot. Policja Mazowiecka

Małżeństwo w wieku 63 i 64 lat zostało zatrzymane przez policję z Sierpca w związku z podejrzeniem o rozprowadzanie narkotyków. Na prywatnej posesji zabezpieczono około 11 kilogramów marihuany. Decyzją sądu kobieta i mężczyzna, mieszkańcy powiatu sierpeckiego, zostali aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu mł. asp. Katarzyna Krukowska, małżeństwo – 63-letniego mężczyznę i 64-letnią kobietę – podejrzanych o posiadanie oraz handel narkotykami zatrzymano w wyniku pracy operacyjnej funkcjonariuszy. Przeszukano też należące do obojga nieruchomości.

Na prywatnej posesji, w pomieszczeniach mieszkalnych oraz gospodarczych podczas przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli ok. 11 kg marihuany – przekazała rzeczniczka sierpeckiej policji. Podkreśliła przy tym, iż zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy „pozwolił na przedstawienie mężczyźnie i kobiecie, mieszkańcom powiatu sierpeckiego, zarzutów posiadania i handlu narkotykami”.

Jak dodała mł. asp. Krukowska, oboje podejrzani, w przeszłości niekarani, którym grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności, zostali tymczasowo aresztowani przez Sąd Rejonowy w Sierpcu na trzy miesiące.

Ponieważ w sprawie trwają dalsze czynności, nie możemy na obecnym etapie postępowania udzielić bardziej szczegółowych informacji – powiedziała  rzeczniczka sierpeckiej policji.

Czytaj też:

Nielegalny hazard w regionie. 5 osób z zarzutami, przejęto 31 automatów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone