SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Święta na Mazowszu. Ponad 1400 mandatów za łamanie obostrzeń

fot. PAP/Łukasz Gągulski

Prawie 1400 mandatów, ponad 1700 pouczeń i 182 wnioski o ukaranie do sądu – to wielkanocny bilans policji z garnizonu stołecznego i mazowieckiego. Wszystkie te kary otrzymały osoby, które łamały obostrzenia sanitarne obowiązujące w Polsce ze względu na epidemię koronawirusa.

ZOBACZ AKTUALNĄ MAPĘ ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W POLSCE

Większość kar nałożyła stołeczna policja. To ponad 900 mandatów, 1420 pouczeń i 97 wniosków o ukaranie do sądu.

Kary były wystawiane przede wszystkim za nienoszenie maseczek czy brak zachowanego dystansu.

Najwięcej mandatów karnych policjanci nałożyli w sobotę. To 343 mandaty karne, pouczyli 450 osób, natomiast sporządzili 48 wniosków o ukaranie do sądu. Najmniej wystawili w niedzielę. W ten dzień policjanci nałożyli 274 mandaty karne, było 447 pouczeń i sporządzili 24 wnioski o ukaranie do sądu – mówił Piotr Świstak z Komendy Stołecznej Policji.

Nie brakowało też interwencji drogowych.

Policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierujących, po śpożyciu alkoholu było ich aż 52 osoby. Zanotowaliśmy dziewięć wypadków i aż 12 osób zostało rannych – dodał Świstak.

Jak informuje policja, podczas świąt w wypadkach nie było ani jednej ofiary śmiertelnej.

Święta na Mazowszu

W garnizonie mazowieckim podczas świąt policjanci interweniowali blisko 800 razy. Chodziło głównie o brak maseczek i dystansu. Ponad 440 osób zostało ukaranych mandatami.

Udzieliliśmy też blisko 300 pouczeń – powiedziała rzeczniczka prasowa mazowieckiej policji Katarzyna Kucharska. – Wobec 85 osób skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Nasze interwencje dotyczyły przede wszystkim niezakrywania ust i nosa, ale również naruszane były przepisy dotyczące gromadzenia się i poruszania – wyjaśniła.

27 marca w całym kraju, w tym na Mazowszu, weszły w życie nowe obostrzenia epidemiczne. Zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Obowiązują też nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. Dotychczasowe ograniczenia zostały przedłużone. Obecne restrykcje obejmują okres co najmniej do 9 kwietnia.

Obowiązuje także nakaz zakrywania ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego.

Czytaj też:

Co z obostrzeniami po 9 kwietnia? „Informacja najpóźniej w czwartek”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone