SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Półfinał AO nie dla Świątek i Kubota. Przegrana z gospodarzami

Iga Świątek, Łukasz Kubot/fot. PAP/EPA/FRANCIS R. MALASIG

Iga Świątek i Łukasz Kubot odpadli w ćwierćfinale gry mieszanej podczas wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open. Polski mikst przegrał z reprezentantami gospodarzy Astrą Sharmą i Johnem-Patrick’iem Smith’em 6:3, 6:7 (4-7), 3-10.

Ćwierćfinałowy pojedynek miksta trwał ponad półtorej godziny, a rozpoczął się znacznie później niż planowano. To dlatego, że wcześniej przedłużało się rozgrywane na tym samym korcie spotkanie ćwierćfinału singla mężczyzn pomiędzy Austriakiem Dominikiem Thiemem a Hiszpanem Rafelem Nadalem, wygrane ostatecznie przez Thiema 7:6 (7-3), 7:6 (7-4), 4:6, 7:6 (8-6). Pojedynek z udziałem polskiej pary rozpoczął się po północy lokalnego czasu. Iga Świątek i Łukasz Kubot przegrali z reprezentantami gospodarzy, ubiegłorocznymi finalistami Astrą Sharmą i Johnem-Patrickiem Smithem 6:3, 6:7 (4-7), 3-10 i odpadli z dalszej rywalizacji.

Koniec przygody z Australian Open

18-letnia Świątek i starszy o 19 lat Kubot byli ostatnimi Polakami w tegorocznej edycji imprezy w Melbourne w rywalizacji seniorów (w ćwierćfinale turnieju juniorek wystąpi 17-letnia Weronika Baszak). Warszawianka startowała też w singlu, ale odpadła w 1/8 finału, z kolei lubinianin został wyeliminowany w drugiej rundzie debla. Rok temu ten polski duet także startował razem w grze mieszanej w Australii – zatrzymał się wówczas na drugiej rundzie.

Czytaj też:

Ćwierćfinał AO nie dla Igi Świątek. Warszawianka za burtą singla

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone