SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Połączyli szpitale, pracownicy pełni obaw. Konflikt po fuzji placówek z Rudki i Siedlec

fot. RDC/Wikimedia Commons

Chcą być traktowani tak samo. Fuzja szpitala w Rudce ze szpitalem wojewódzkim w Siedlcach przyniosła konflikt między zarządem spółki, a pracownikami. Ci z Rudki chcą zarabiać tyle, ile ich koledzy z Siedlec. Tymczasem na zrównanie pensji muszą czekać aż cztery lata.

Choć od połączenia minęły już trzy tygodnie, nadal nie ustalono warunków zatrudnienia. – Obawiamy się zwolnień – przyznaje przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Krystyna Lubelska. – Dodatkowo mamy obawy co do przenoszenia pracowników, którzy już teraz dojeżdżają po kilkadziesiąt kilometrów do pracy w Rudce – dodaje.

Na początku obiecano, że zrównanie wynagrodzeń nastąpi za rok, później za dwa lata, zaś w porozumieniu figuruje zapis o czterech latach oczekiwania. To tak, jakby za tę samą pracę, zarabiać mniej niż koleżanka – tłumaczy Lubelska.

Fuzja nie jest też w smak pracownikom szpitala wojewódzkiego w Siedlcach. Obawiają się bowiem pogorszenia kondycji finansowej placówki. – Nie znamy skutków ekonomicznych tego przedsięwzięcia. W szpital w Rudce trzeba zainwestować – przekonuje przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w siedleckim szpitalu Zofia Czyż.

Szacuje się, że modernizacja i podniesienie jakości usług w szpitalu w Rudce może kosztować nawet 40 mln zł. Kolejne rozmowy mają odbyć się w czwartek.

Prezes szpitala wojewódzkiego nie wyklucza, że przy braku zgody pracowników, warunki zatrudnienia zostaną im narzucone.

Czytaj też:

„Tak” dla zmiany systemu pracy, „nie” dla podwyżek. Trwa spór lekarzy z władzami szpitala w Ostrołęce

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone