SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Połączenie kolejowe Warszawa-Radom. Nowy wiadukt już otwarty

fot. RDC

Radomianie czekali na to ponad pół roku. Nowy wiadukt przy Kozienickiej w Radomiu – wreszcie – został otwarty! Został przebudowany przez PKP PLK w ramach modernizacji linii kolejowej Radom-Warszawa.

Nowy wiadukt jest szerszy od starego. Ma dwie jezdnie, ścieżkę dla rowerów, chodnik i co ważne – dojście z windą do nowego przystanku Radom Gołębiów. Na zakończenie tej inwestycji kierowcy czekali, odliczając każdy dzień. Odkorkuje ona przede wszystkim ulicę Żółkiewskiego.

Łatwiej będzie też dojechać do nie dawano wyremontowanej Wojska Polskiego i Ronda Popiełuszki – mówi rzecznik MZDIK Dawid Puton. – Będziemy mieli możliwość szybszej komunikacji z trasą na Lublin – dodaje.

Część większej inwestycji

Otwarcie wiaduktu ułatwi przeprawę przez Radom od strony północno-wschodniej. Powstał on w ramach inwestycji wartej 645 mln zł. Jest to część planu modernizacji linii kolejowej Warszawa-Radom. Wiadukt przy ul. Kozienickiej zamknięty był od początku lutego 2021.

Do końca roku przewidziano porządkowanie terenu przy linii kolejowej. Niezbędne do jazdy 160 km/h certyfikaty powinny być uzyskane w 2023 r. – po zamontowaniu nowego systemu sterowania przez Thales w I kw. 2022 i zakończeniu budowy podstacji trakcyjnych przez PKP Energetykę – poinformowało natomiast PKP PLK.

Pociągi po dwóch torach

Od 29 sierpnia pociągi z Warszawy jadą po dwóch torach na całej trasie do Radomia. Zlikwidowane zostało „wąskie gardło”, czyli jeden tor między Warką a Radomiem. PLK zwiększyły przepustowość trasy i możliwe jest uruchamianie większej liczby pociągów.

W ramach inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudowały w Radomiu trzy nowe przystanki: Radom Stara Wola, Radom Gołębiów i Radom Północny.

Czytaj też:

Dwie akcje, dwa mandaty. Straż miejska poluje na kopciuchy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone