SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Polacy zaczynają Euro – dziś gramy ze Słowacją. „Jesteście faworytami”

fot. PAP/Marcin Gadomski

Dziś o 18:00 w Sankt Petersburgu piłkarska reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz na tegorocznych mistrzostwach Europy. Rywalem biało-czerwonych będzie drużyna Słowacji. Były bramkarz słowackiej kadry Jan Mucha przekonuje: Polska jest faworytem, ale Słowacja wie jak zagrać, żeby wygrać.

Prowadzeni w eliminacjach przez Jerzego Brzęczka Polacy nie mieli kłopotów z wygraniem – uznawanej za jedną z łatwiejszych – grupy kwalifikacyjnej. Jesienią 2020 roku zaliczyli jednak kilka słabych występów w Lidze Narodów i na początku tego roku prezes PZPN Zbigniew Boniek zdecydował się na zmianę selekcjonera. Nowym został Portugalczyk Paulo Sousa, który w trzech marcowych meczach eliminacji mistrzostw świata zdobył z kadrą cztery punkty – 3:3 z Węgrami w Budapeszcie, 3:0 z Andorą w Warszawie i 1:2 z Anglią w Londynie. W rankingu FIFA biało-czerwoni plasują się na 21., a Słowacy na 36. miejscu.

Kłopoty kadrowe

Poniedziałkowi rywale Polaków, których największym atutem są stałe fragmenty gry, do turnieju awansowali dopiero po barażach, a w marcowych meczach eliminacji MŚ grali bardzo nierówno. Zaliczyli dwie wpadki, remisując z Cyprem 0:0 i z Maltą 2:2, ale pokonali Rosję 2:1.

Polska i Słowacja przed turniejem borykały się z kontuzjami. W drużynie Sousy zabraknie m.in. Arkadiusza Milika, Krzysztofa Piątka, Arkadiusza Recy i Jacka Góralskiego. Natomiast trener Słowaków Stefan Tarkovic ma problemy głównie w ataku. Z powodu kontuzji odniesionych krótko przed turniejem ze składu wypadli David Strelec i skuteczny w czeskiej lidze Ivan Schranz, z którego występem wiązano spore nadzieje. Z gry wypadł również lider zespołu – Marek Hamsik. – Brakuje nam kluczowego zawodnika (…) Mam nadzieję, że uda mu się wrócić do zdrowia – mówił w „Magazynie Sportowym” RDC były bramkarz reprezentacji Słowacji Jan Mucha.

Mucha przyznaje: to Polska jest faworytem, Słowacja będzie stawiała na kontratak. – W tym elemencie jesteśmy silni, prędzej czy później musicie się odkryć – zaznaczył były bramkarz.

Polska to nie Hiszpania, Belgia, czy Niemcy nie boimy się was, ale to wy musicie wygrać – mówił Mucha.

Pierwszy gwizdek w meczu Polska – Słowacja o godzinie 18:00. W kolejnych meczach grupy E Polacy zagrają 19 czerwca w Sewilli z Hiszpanią i 23 czerwca w Sankt Petersburgu ze Szwecją.


Posłuchaj:

Magazyn Sportowy: Polacy zaczynają Euro. Kto faworytem w meczu ze Słowacją?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone