SŁUCHAJ ONLINE
MENU

O potencjale wschodniej Polski w Warszawie. Prezentacja albumu

fot. Twitter/Sejm

Na Zamku Królewskim w Warszawie zaprezentowano album „Polska Wschodnia”. Autor Adam Bujak w obiektywie ujął zabytki architektury miejskiej, drewnianej, sakralnej, pałacowej oraz obrzędy i piękno natury wschodnich rejonów Polski.

Adam Bujak twierdzi, że do zrobienia zdjęć zainspirowała go piękna, czarująca kraina, pejzaże, katedry, pałace, dwory, obrzędy i polscy pisarze. – Zrobiłem dwadzieścia tysięcy kilometrów przez kilka lat i docierałem do najistotniejszych, najpiękniejszych pejzaży i zabytków, którymi możemy pochwalić się w świecie. Możemy śmiało powiedzieć we Francji, we Włoszech – Włochy są genialne, jeśli chodzi o zabytki – ale Polska Wschodnia jest zupełnie inna. I ta inność może przyciągać – zaznacza.

Potencjał wschodniej Polski

Wstęp do albumu napisał biskup senior diecezji drohiczyńskiej Antoni Pacyfik Dydycz. Duchowny zaznacza, że w trakcie pisania ważne były dla niego trzy elementy – patriotyczny, kulturowy i religijny. Biskup mówi, że zależało mu na tym, żeby pokazać wspólnotę i to, że Polska wschodnia nie jest Polską ani „b” ani „c”.

Wydanie albumu objął patronatem marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Jego zdaniem publikacja wydobywa potencjał, jaki tkwi we wschodniej Polsce. – Nie tylko w kategoriach pięknych obszarów przyrodniczych czy wartości, walorów ekologicznych, ale także historycznych i kulturowych – mówi.

W albumie znajduje się ponad 400 stronach jest 660 zdjęć. Książkę wydano w czterech językach – polskim, angielskim, włoskim i niemieckim.

Czytaj też:

Ponad 300-letnie skrzypce Stradivariusa znów w Polsce

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone