SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Pogotowie przeciwpowodziowe w pow. płockim. Są powody do obaw?

Wisła w Płocku/fot. OSP Słubice, YouTube

Pogotowie przeciwpowodziowe wprowadzono w siedmiu nadwiślańskich gminach w powiecie płockim. Jest to związane z przechodzącą przez Wisłę falą wezbraniową. Nasi reporterzy sprawdzili, czy sytuacja ta wiąże się z zagrożeniem dla mieszkańców?

Kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego w starostwie płockim Piotr Jakubowski powiedział Radiu dla Ciebie, że sytuacja jest stabilna. Stany ostrzegawcze w Kępie Polskiej i w Wyszogrodzie są obecnie przekroczone o ponad 20 cm. – Poziom wody prawdopodobnie jeszcze trochę się podniesie, jednak nie spodziewamy się przekroczenia stanów alarmowych. Między stanem ostrzegawczym a alarmowym mamy pół metra różnicy – wyjaśnia Jakubowski.

Pogotowie przeciwpowodziowe wprowadzono w Wyszogrodzie, Gąbinie, Małej Wsi, Bodzanowie, Słupnie, Słubicach i Nowym Duninowie. Ze względu na nieprzewidywalność Wisły mieszkańcy powinni być ostrożni i nie zbliżać się do rzeki. – Jeżeli nie musimy, lepiej na razie nie zbliżać się do rzeki. Mamy tam silny nurt, płyną nią różne obiekty, np. konary drzew – dodaje Jakubowski.

Fala kulminacyjna do powiatu płockiego ma dotrzeć jutro. Pogotowie przeciwpowodziowe jest także w powiecie kozienickim, gdzie obowiązuje w czterech miejscowościach: Gniewoszów, Sieciechów, Kozienice i Magnuszew.

Czytaj też:

Pogotowie przeciwpowodziowe w ośmiu gminach Mazowsza. Przekroczone stany ostrzegawcze

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone