Pogoń za burtą, Legia gra dalej. Pierwsze mecze 1/16 Pucharu Polski

• 30.10.2018 23:45

• Aktualizacja: 23:49 25.07.2022

Piłkarze Pogoni Siedlce żegnają się z Pucharem Polski. Podopieczni trenera Marcina Prasoła ulegli Chrobremu Głogów 1:2 w meczu 1/16 finału. Jedynego gola dla siedlczan zdobył w 90. minucie gry Adam Pazio. Do kolejnej rundy awansowali za to gracze Legii Warszawa, którzy wyeliminowali Piasta Gliwice po rzutach karnych.
Stołeczni, którzy bronią trofeum, toczyli z gospodarzami wyrównany bój przez podstawowe 90 minut. Nie przyniosły one jednak rozstrzygnięcia. W pierwszej części dogrywki sędzia Tomasz Musiał dwukrotnie skorzystał z systemu wideoweryfikacji VAR. Po obu kontrolach wynik nie uległ jednak zmianie.

W drugim dodatkowym kwadransie Hiszpan Carlitos, który zaczął mecz na ławce rezerwowych, dał prowadzenie gościom, zdobywając bramkę w 110. minucie. Osiem minut później wyrównał Patryk Sokołowski. W serii rzutów karnych Legia trafiła czterokrotnie. Miejscowi zaś pokonali debiutującego w seniorskim zespole stołecznych Radosława Majeckiego dwa razy.

Z pucharowych zmagań odpadli za to piłkarze drugoligowej Pogoni Siedlce, którzy ulegli na własnym stadionie Chrobremu Głogów 1:2. Gola dla gospodarzy w 90. minucie z rzutu karnego zdobył Adam Pazio.

W środę do zmagań w ramach 1/16 finału przystąpią Wisła Płock i Legionovia Legionowo. "Nafciarze" zagrają na wyjeździe z Olimpią Grudziądz, zaś Legionovia podejmie zespół Górnika Zabrze. Terenem gospodarzy drugiego starcia jest Bartosz Tarachulski, kiedyś napastnik zabrzan.

W innych wtorkowych spotkaniach Arka Gdynia pokonała w Morągu tamtejszy Huragan 1:0, Śląsk Wrocław wygrał na wyjeździe z Bytovią 3:0, zaś Raków Częstochowa wyeliminował Lecha Poznań dzięki zwycięstwu 1:0.