SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Pogoń Siedlce kieruje zarzuty wobec miasta. Klub nie dostał pieniędzy?

Stadion Pogoni Siedlce/fot. Wikimedia Commons

Kolejna odsłona sporu na linii Pogoń Siedlce – władze Siedlec. Klub twierdzi, że prezydent miasta do tej pory nie przekazał wrześniowej transzy dofinansowania. Andrzej Sitnik odpiera zarzuty.

Sytuacja jest dla nas niezrozumiała – mówi prezes Pogoni Siedlce Rafał Maletka. – Prezydent przelał nam grudniową transzę już w maju i ja za to publicznie podziękowałem, ale dlaczego wrześniowej transzy nie przelewa? Jeżeli ma na dokumencie podpisane przez nas deklaracje, że zgadza się grudniową transzę przelać, to grudniowa transza to nie jest wrześniowa – dodaje.

Prezydent Andrzej Sitnik odpiera zarzuty twierdząc, że miesiące nie mają znaczenia.

Miasto wywiązuje się ze swoich zobowiązań – przekonuje. – Bo tutaj nie ma takiej opcji „ja wypłacam transzę”. W maju poszły dwie transze. Nie ma tutaj odniesienia dla mnie czy z grudnia czy nie. Było dziewięć transz, więc za wrzesień również klub dostał pieniądze – tłumaczy.

Tymczasem dla klubu miesiące znaczenie mają, bo brak pieniędzy utrudnia jego działalność. Pogoń nie może m.in. dokonać wrześniowych opłat za ZUS.

Oświadczenie klubu

We wtorek klub opublikował oświadczenie, w którym wyraża nadzieję na podjęcie merytorycznych rozmów z prezydentem. „Dążąc do osiągnięcia porozumienia, Zarząd Klubu zaprezentuje Prezydentowi Miasta Siedlce plan wdrożenia nowego planu finansowego. Pokładając ufność w zapewnieniach pana Prezydenta o optymizmie co do dalszych rozmów i zamiarze pomocy, liczymy na owocną współpracę” – czytamy. Całość TUTAJ.

To niepierwszy spór między klubem a władzami miasta. W lutym finansowanie Pogoni zawiesił prywatny inwestor, który skarżył się na współpracę z należącą do ratusza Agencją Rozwoju Miasta. Więcej o tym TUTAJ.

Czytaj też:

Siedlce. Fałszowanie dokumentów za dodatki covidowe? Trwa śledztwo

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone