I liga piłkarska - Pogoń Siedlce pokonała Bytovię Bytów 1:0

• 06.09.2016 22:30

• Aktualizacja: 21:53 25.07.2022

W siódmej kolejce piłkarskiej I ligi Pogoń Siedlce pokonała na własnym stadionie Bytovię Bytów 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Marcin Burkhardt z rzutu wolnego.
Pierwsza połowa zawodów toczyła się w ospałym tempie. Grę obu ekip cechował chaos i brak pomysłu na wyprowadzenie akcji. Najlepszą okazję na zmianę wyniku w pierwszych 45. minutach mieli gospodarze, lecz po kontrataku w siódmej minucie piłka wybijana przez stopera Bytovii trafiła słupek.

Druga połowa

Druga połowa przypominała raczej zapaśnicze starcie, niż piłkarskie zawody. Po każdej decyzji arbitra Karola Rudzińskiego murawa stawała się areną przepychanek i słownych zaczepek zawodników. Na kluczową akcję spotkania piłkarze kazali czekać do 56. minuty. Wtedy po faulu na Konradzie Wrzesińskim do rzutu wolnego podszedł Marcin Burkhard i uderzeniem w krótki róg wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Samo odgwizdanie przewinienia także było kontrowersyjne, co przełożyło się na nerwową końcówkę spotkania. - Najważniejsze jest zwycięstwo - podkreślał na pomeczowej konferencji trener Pogoni, Dariusz Banasik.

Dzięki zwycięstwu Pogoń przełamuje passę pięciu kolejnych meczów bez zwycięstwa i jednocześnie wychodzi ze strefy spadkowej z dorobkiem 7 punktów po 7 spotkaniach.