SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Tydzień pod znakiem burz. IMGW wydał ostrzeżenia dla Mazowsza

fot. Pixabay

Temperatur dochodzących do 30 stopni Celsjusza oraz gwałtownych opadów spodziewają się dziś na Mazowszu synoptycy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert drugiego stopnia przed upałami i burzami z gradem. – Burzowo będzie niemal do końca tygodnia – mówi w rozmowie z Radiem dla Ciebie Szymon Ogórek z IMGW.

GDZIE TERAZ GRZMI? SPRAWDŹ MAPĘ! 

W poniedziałek w kraju spodziewane są przelotne opady deszczu oraz burze. W czasie najsilniejszych z nich spaść może 40 litrów wody na metr kwadratowy, a porywy wiatru wyniosą do 80 km/h. Może pojawić się także niewielki grad. Najsilniejsze wyładowania mają wystąpić w pasie od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy, Mazowsze po Lubelszczyznę – prognozuje IMGW.

Na Mazowszu obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami oraz burzami z gradem – alerty zostały wydane dla wszystkich powiatów.

Szczegóły dotyczące obszaru objętego ostrzeżeniami IMGW TUTAJ.

Burzowo będzie niemal do końca tygodnia, jednak w późniejszych dniach to będzie bardziej możliwe już we wschodnich województwach albo we wschodniej połowie naszego kraju. Na zachodzie powinno być nieco spokojniej. Niestety tutaj województwo mazowieckie będzie narażone na występowanie tych zjawisk, zarówno w poniedziałek, we wtorek, jak i środę – mówi nam Szymon Ogórek z IMGW.

Te zjawiska miejscami mogą być też intensywne i mogą im towarzyszyć silne zjawiska w postaci nawalnych opadów deszczu, silnego wiatru, a nawet opadów gradu – zapowiada Ogórek.

Temperatura w poniedziałek i wtorek może sięgnąć 27-29 stopni, zaś w kolejnych dniach nieco spadnie – od 24 do 26 kresek powyżej zera.

Czytaj też:

Policja apeluje: szukając ochłody, unikajmy niestrzeżonych kąpielisk

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone