SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Mazowsze w programie Polska Wschodnia. Jest zgoda rządu

fot. mazovia.pl

Na te decyzję Mazowsze czekało od lat. Rząd wyraził zgodę na uwzględnienie regionalnego Mazowsza w programie finansowym Polska Wschodnia na lata 2021 – 2027.

Ministerstwo Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej poinformowało także, że Warszawa i okoliczne powiaty zostają wyłączone ze wsparcia unijnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Mazowsza – mówi marszałek województwa Adam Struzik. – To oznacza, że ponad milion ludzi i 70 gmin nie będzie miało dostępu do środków unijnych w bardzo istotnych obszarach dalszego rozwoju infrastruktury ale też programów z europejskiego funduszu społecznego. Będziemy konsekwentnie zabiegali, żeby ta decyzja nie weszła w życie – dodał.

Marszałek podsumował, że chodzi o 600 milionów euro czyli prawie dwa i pół miliarda złotych. Rozczarowania nie kryje prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Mam nadzieje, że rządzący przemyślą tę decyzję – mówi.

Władze Warszawy i Mazowsza, uważają, że ten podział pieniędzy to wstęp do wydzielenia Warszawy z województwa Mazowieckiego.

Toczą się już prace w tej sprawie. Z informacji przekazanych przez rzecznika PiS wynika, że projekt ustawy w tej sprawie powinien być gotowy w grudniu.

Zdaniem polityków partii rządzącej, Warszawa zawyża kryteria dochodowe pozostałym samorządom w województwie.

Czytaj też:

B. Komorowski ma koronawirusa. Będzie leczony w Warszawie

Wyciekły dane osób z jednego z wydziałów UW. „Krytyczny błąd”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone