SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Orlen gratuluje paraolimpijczykom. „Podwójni zwycięzcy”

fot. PAP/Piotr Nowak

Są wzorem dla nas wszystkich – prezes PKN ORLEN Daniel Obajtek pogratulował tegorocznym paraolimpijczykom, którzy wywalczyli medale w Tokio. Biało-czerwoni zajęli 17. miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając 25 krążków – 7 złotych, 6 srebrnych oraz 12 brązowych. To dorobek stypendystów Fundacji ORLEN.

Każdy z nich jest bohaterem, którego historia inspiruje i dowodzi, że zawsze trzeba walczyć do końca – mówił w rozmowie z Radiem dla Ciebie Daniel Obajtek. – Ci sportowcy nie tylko odnoszą sukcesy na igrzyskach, ale też walczą z dniem codziennym. To jest ważne, podwójnie wielkie – dodał.

W warszawskiej siedzibie PKN ORLEN sportowcy wspierani przez koncern zaprezentowali medale, które wywalczyli na tegorocznych Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. Wśród nich – szermierz na wózku Adrian Castro, który jest także zwycięzcą plebiscytu „Magazynu Sportowego” RDC na sportowca sierpnia na Mazowszu.

Taki plebiscyt to bardzo dobry pomysł, a wygrana paraolimijskiego srebrnego medalisty to kolejna motywacja dla takich sportowców – mówił Obajtek. – To dobra droga. Osoby niepełnosprawne powinny brać udział w każdym wymiarze życia społecznego i sportowego. Jeżeli docenia się ich sukcesy, to oni automatycznie też będą się angażować – zaznaczył prezes Orlenu.

Adrian Castro teraz angażuje się przede wszystkim w spotkania z mediami i kibicami. To taki gorący czas – przyznał sportowiec w rozmowie z Radiem dla Ciebie. – Mamy pewne obowiązki względem mediów. Nie ma sportu bez mediów, zwłaszcza dziś, kiedy stawia się na dotarcie do kibica. Mam jednak nadzieję, że niedługo będą mógł skupić się już tylko na treningach – dodał.

Tym bardziej, że konkretny plan na treningi już jest. – Przede mną rok luźniejszych startów a później dwa lata zbierania punktów do igrzysk (…) Myślę, że będzie dobrze – mówił z nadzieją Castro.

Adrian Castro wygrał głosowanie na sportowca sierpnia na Mazowszu wyprzedzając inną medalistkę z Tokio sztangistkę Justynę Kozdryk oraz piłkarza Legii Artura Jędrzejczyka.

Szermierz na wózku – zawodnik AZS AWF Warszawa ma w dorobku już dwa medale olimpijskie: pięć lat temu w Rio De Janeiro zdobył brąz, a teraz w Japonii srebro.
Teraz, jak zdradził RDC, chce sięgnąć po złoto w Paryżu.

Czytaj też:

Adrian Castro sportowcem sierpnia 2021 w plebiscycie Radia dla Ciebie!

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone