SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Tarczyn. Podróbki warte 5 mln zł. Służby zatrzymały 3 mężczyzn

Podrobiona torebka/fot. www.mazowieckie.kas.gov.pl

Ponad 5 mln zł to szacunkowa wartość rynkowa podróbek, które wykryli mazowieccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i przysuskiej policji. Hurtowe ilości odzieży i galanterii z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek znajdowały się na terenie prywatnej posesji.

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie wspólnie z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej w Przysusze, przeprowadzili na terenie gminy Tarczyn, działania skierowane przeciwko nieuczciwym sprzedawcom. Skontrolowano magazyn znajdujący się na prywatnej posesji i zabezpieczono blisko 4,6 tys. produktów oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi oraz 7 worków wypełnionych tzw. naprasowankami, które prawdopodobnie miały zostać naniesione na ubrania. Według Izby, szacunkowa wartość rynkowa podróbek to ponad 5 mln zł. „Na gorącym uczynku zatrzymano trzech mężczyzn w wieku od 18 do 46 lat. Jeden z nich był właścicielem towaru, pozostali pracownikami. Podczas przesłuchania przyznali, że podrobiona odzież i galanteria miała być sprzedana. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut dotyczący wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi” – podała warszawska IAS.

Kara nawet do 5 lat więzienia

Postępowanie w sprawie prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy. Ujawnione podróbki trafiły do magazynu depozytowego MUCS i zostały zabezpieczone w celu wykonania czynności procesowych. Wprowadzanie do obrotu towaru z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem i za ten czyn ustawa Prawo własności przemysłowej przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. – Podrabianie znaków towarowych to nie tylko przestępstwo. Wiele podrabianych towarów produkowanych jest bez nadzoru i kontroli jakości, z wykorzystaniem często szkodliwych i niebezpiecznych dla ludzkiego zdrowia materiałów – przypomniał naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego Wojciech Pawlak.

Izba Administracji Skarbowej dodała, że najczęściej podrabiane są artykuły odzieżowe, obuwie, kosmetyki, zabawki oraz produkty lecznicze.

Czytaj też:

45 tys. podróbek o wartości 3,5 mln zł zatrzymała KAS w Wólce Kosowskiej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone