SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Podrabiane zabawki za 2,5 mln zł. Miały nielegalne znaki towarowe

fot. mazowieckie.kas.gov.pl

Funkcjonariusze mazowieckiej Służby Celno-Skarbowej znaleźli w halach Wólki Kosowskiej wprowadzone do obrotu podrabiane zabawki o szacunkowej wartości 2,5 miliona złotych – informuje Izba Administracji Skarbowej.

Podczas kontroli punktów handlowych w Wólce Kosowskiej funkcjonariusze SCS ujawnili „nielegalnie wprowadzone do sprzedaży zabawki z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych i lubianych przez dzieci firm”. W 13 punktach zabezpieczono ponad 53 tys. takich zabawek. Ich wartość oszacowano na 2,5 mln złotych.

fot. mazowieckie.kas.gov.pl

Zastrzeżone znaki towarowe

Zabawki trafiły do magazynu depozytowego Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego i po zamknięciu sprawy sądowej zostaną zniszczone.

Jak zaznaczyła Izba Administracji Skarbowej w swojej informacji „przedstawiciel prawny właścicieli znaków towarowych potwierdził, że zabawki zostały nielegalnie opatrzone zastrzeżonymi znakami towarowymi”. Według ustawy Prawa własności przemysłowej za wprowadzenie do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet pięć lat więzienia.

Niska cena

O tym, jak rozpoznać podrabiany towar informuje rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Anna Szczepańska zaznaczając, że uwagę konsumentów powinny zwrócić szczególnie wątpliwa jakość produktu i opakowania, a także jego wyjątkowo niska cena. – Takie towary zwykle nie są prawidłowo oznakowane, co niejednokrotnie potwierdzały badania laboratoryjne, mogą zawierać w swym składzie niedozwolone czy zagrażające zdrowiu substancje chemiczne – dodała.

Czytaj też:

Prawie 76 kg marihuany w paczkach z kawą. Akcja służby celnej

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone