SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Podrabiane kosmetyki i odzież pod Warszawą. Ich wartość to 40 mln zł

fot. IAS Lublin

Stołeczna policja i celnicy z Białej Podlaskiej zlikwidowali w powiecie piaseczyńskim dwa magazyny z nielegalną odzieżą oraz kosmetykami. Na miejscu zabezpieczono podrobiony towar o wartości co najmniej 40 mln złotych. Zatrzymano dwie osoby.

Funkcjonariusze ustalili, że na prywatnej posesji w powiecie piaseczyńskim mogą znajdować się magazyny z podróbkami odzieży i kosmetyków. W ramach skoordynowanych działań realizacyjnych mundurowi weszli do jednej z hal magazynowych, zatrzymując na gorącym uczynku dwie osoby, które akurat sortowały i przygotowywały do wprowadzenia do obrotu kosmetyki z podrobionymi znakami towarowymi światowych firm – poinformował w środę rzecznik komendanta stołecznego Sylwester Marczak. Jak dodał, działania odbyły się w minionym tygodniu.

W akcji wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy urzędu celno-skarbowego z Białej Podlaskiej, policjanci, a także policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Wołomina.

Hurtowe ilości podróbek

Marczak podał, że po skontrolowaniu pierwszego magazynu funkcjonariusze natrafili na następny. Przeszukali także mieszkania zatrzymanych, które mieściły się w koło Pruszkowa. Tam, oraz w samochodzie należącym do jednego z podejrzanych, ujawniono hurtowe ilości podróbek.

Mundurowi zatrzymali w sumie blisko 65 tysięcy podrabianych perfum i wód toaletowych oraz prawie dwa tysiące sztuk odzieży, w tym koszule, bluzy, spodnie, t-shirty oraz buty, a także 370 paczek papierosów – podała kom. Marzena Siemieniuk z Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. Podróbki mogły być warte ponad 40 milionów złotych.

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Piasecznie. Dotyczą one wprowadzania do obrotu podrabianej odzieży i kosmetyków, a także przechowywania papierosów bez polskich znaków akcyzy, za co grozi kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w kwocie 12 tysięcy złotych.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone