SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Podejrzenie koronawirusa w Mławie. SOR po przerwie wznawia pracę

Zdjęcie ilustracyjne/fot. RDC

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Mławie w czwartek po południu wznowił pracę Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jego funkcjonowanie wstrzymano we wtorek, gdy trafił tam pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Ostatecznie wyniki jego badań oraz innych osób, które w tym czasie były w SOR, okazały się ujemne.

Jak poinformował w czwartek po południu dyrektor mławskiego szpitala SPZOZ Waldemar Rybak, tamtejszy SOR wznawia pracę w obostrzonym rygorze sanitarnym. – Wyniki badań okazały się ujemne. Odetchnęliśmy i wracamy do pracy w takim w trybie, jak to było przed incydentem z podejrzeniem koronawirusa. SOR będzie działał normalnie, ale oczywiście w obostrzonym rygorze sanitarnym – powiedział Rybak.

Tymczasowe zamknięcie ze względów bezpieczeństwa

Dyrektor mławskiego szpitala SPZOZ podkreślił, że decyzja o czasowym zamknięciu pracy SOR – podyktowana była przede wszystkim troską o zdrowie i życie, zarówno pacjentów, jak i personelu placówki.

Informację o ujemnych wynikach badań w kierunku koronawirusa u pacjentów SOR mławskiego szpitala potwierdziła w czwartek tamtejsza Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. „Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mławie informuje, że pacjenci SOR w Mławie poddani testom na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 uzyskali wyniki ujemne” – podano w komunikacie.

Podobna sytuacja w ubiegłym tygodniu

Podobna sytuacja, związana z czasowym zamknięciem SOR mławskiego szpitala SPZOZ miała miejsce w ubiegłym tygodniu – wówczas również czasowo zamknięto tamtejszy SOR po tym, jak w nocy z 19 na 20 marca zgłosił się tam pacjent z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Także wtedy kwarantanną objęto inne osoby, które w tym czasie przebywały na SOR. Było to łącznie trzech pacjentów i kilka osób z personelu. Pacjent, u którego podejrzewano zakażenie koronawirusem, trafił do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie – jego badania dały ostatecznie wynik ujemny, a mławski SOR po przerwie wznowił pracę.

W obu przypadkach podejrzenia zakażenia koronawirusem, które spowodowały okresowe wstrzymanie pracy SOR mławskiego szpitala SPZOZ, opiekę pacjentom zgłaszającym się tam w tym czasie w nagłych przypadkach zapewniała poradnia nocnej pomocy lekarskiej.

Jak podała w czwartek po południu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mławie, z uwagi na sytuację związaną z zagrożeniem koronawirusem, nadzorem epidemiologicznym objętych jest tam aktualnie 111 osób, a kwarantanną domową 147; jedna osoba jest hospitalizowana z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, a jeden przypadek zakażenia potwierdzono dotychczas laboratoryjnie – chodzi o 35-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu mławskiego, który został przyjęty do oddziału obserwacyjno-zakaźnego ciechanowskiego Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego 21 marca wieczorem; pozytywny wynik jego badań w kierunku koronawirusa placówka otrzymała w nocy z 22 na 23 marca.

Czytaj też:

Koronawirus. Pacjenci przewiezieni z MSS do okolicznych lecznic

Koronawirus. Pierwszy transport medyczny z Chin dotarł do Polski

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone