SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Podejrzany o pedofilię z Legionowa trafił do aresztu

fot. nawokandzie.ms.gov.pl

Na trzy miesiące do aresztu trafił 41-letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Legionowa. Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania doprowadzenia małoletniej do innej czynności seksualnej – powiedziała w środę rzecznik legionowskiej policji podkom. Justyna Stopińska.

Według śledczych do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 2 listopada na jednym z placów zabaw w Legionowie. – Jedna z bawiących się tam dziewczynek została zaczepiona przez mężczyznę, który usiłował doprowadzić ją do innej czynności seksualnej – przekazała podkomisarz.

Dodała, że wystraszona dziewczynka razem ze swoją koleżanką uciekły z placu zabaw i o zdarzeniu poinformowały telefonicznie policję.

Po przyjęciu zgłoszenia dyżurny legionowskiej policji wysłał w okolice placu zabaw funkcjonariuszy z zespołu ds. nieletnich i patologii. – Mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia oraz rysopis mężczyzny i od razu zaczęli przeszukiwać okolice placu zabaw. Już po kilku minutach funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego 41-latka – wskazała policjantka.

Podkreśliła też, że zatrzymany 41-latek nie jest mieszkańcem powiatu legionowskiego oraz nie posiada stałego miejsca zamieszkania.

Mężczyzna w chwili zatrzymania miał ponad trzy promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania doprowadzenia małoletniej poniżej 15. roku życia do wykonania innej czynności seksualnej.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Legionowie po rozpoznaniu sprawy aresztował 41-latka na trzy miesiące. – Podejrzanemu grozi teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności – dodała policjantka.

Czytaj też: Rozpoznano go dzięki nagraniom z kamer. Pedofil z zarzutami 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone