SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Podawała się za prokuratora, oszukała 72-latka z Płocka na 60 tys.

fot. Pxhere

Po informacji, że syn spowodował poważny wypadek samochodowy i w związku z tym potrzebne jest 60 tys. zł na kaucję i adwokata, 72-letni mieszkaniec Płocka zaciągnął kredyt bankowy, a zdobyte w ten sposób pieniądze przekazał kobiecie, jak się okazało oszustce, podającej się za prokuratora.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, gdy do 72-latka zadzwoniła kobieta z informacją, że jego syn na przejściu dla pieszych potrącił samochodem dziewczynkę, która w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala – poinformowała w środę rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku mł. asp. Marta Lewandowska. Jak podała, rozmówczyni seniora twierdziła, że konieczna jest wpłata 60 tys. zł na kaucję i adwokata, aby jego syn został zwolniony z aresztu.

Kredyt na „zwolnienie syna z aresztu”

Przerażony uzyskaną informacją 72-letni płocczanin oświadczył, że nie ma pieniędzy i musi wziąć kredyt w banku. Nie potwierdzając informacji o wypadku syna poszedł do banku i wziął kredyt. Będąc cały czas w kontakcie telefoniczny z kobietą, usłyszał, że pieniądze te musi przekazać na jednej z płockich ulic prokuratorowi. Niestety senior zrobił to, co poleciła mu telefoniczna oszustka. Przekazał pieniądze młodej kobiecie podającej się za prokuratora – podkreśliła Lewandowska.

Jak wyjaśniła rzeczniczka płockiej policji, o tym, że padł ofiarą oszustów senior zorientował się dopiero, gdy ponownie odebrał telefon, tym razem z informacją, że dziewczynka, którą rzekomo potrącił jego syn zmarła, a jej rodzicie żądają odszkodowania. – Niestety to już kolejna skuteczna akcja oszustów. Znakomicie wykorzystują oni ufność starszych osób, którzy dla dobra swoich dzieci zrobią wszystko. Apelujemy, aby rozmawiać z seniorami, przekazywać takie komunikaty i ostrzegać o metodach oszustów – przekazała Lewandowska.

Czytaj też:

Ponad 600 tys. zł na „leczenie” Clinta Eastwooda. Nowa metoda oszustów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone