SŁUCHAJ ONLINE
MENU

„Podaruj, kup, pomagaj”. Na Woli powstanie sklep charytatywny

fot. Pixabay

Na stołecznej Woli przy ul. Wolskiej 46/58 powstanie sklep charytatywny. Będzie tam można oddać rzeczy, których się już nie używa, a mogą się przydać innym. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na domy opieki, hospicja i oddziały szpitalne w całej Polsce.

Sklep charytatywny przy ul. Wolskiej 46/58 to piąty sklep otwierany przez fundację Sue Ryder w Warszawie. Pozostałe znajdują się przy ul. Bagatela, Mickiewicza, Stępińskiej, Sienkiewicza i w al. Zjednoczenia. W każdym obowiązuje ta sama zasada: „podaruj – kup – pomagaj”.

Dla jednych zbędne, dla innych cenne

Działalność sklepów fundacji Sue Ryder polega na tym, że oddawane są do nich rzeczy, które właścicielowi się już nie przydadzą, ale są w dobrym stanie i mogą przydać się innym. Chodzi m.in. o ubrania, obuwie, zabawki, książki, płyty, biżuterię, a także artykuły gospodarstwa domowego. Następnie przedmioty te są sprzedawane.

Warszawiacy mają potrzebę pomagania, co obserwujemy po ilościach przynoszonych darów do pozostałych sklepów oraz dokonanych w nich zakupach – powiedział dyrektor biura Fundacji Sue Ryder w Warszawie Piotr Łuczak, cytowany w komunikacie prasowym urzędu miasta. – Środki uzyskane ze sprzedaży darów przekazywane są na funkcjonowanie domów opieki, hospicjów, oddziałów szpitalnych w całej Polsce – podkreślił.

Pomysł stworzenia takiego sklepu poparły władze Woli. Burmistrz dzielnicy Krzysztof Strzałkowski zwrócił uwagę, że „to bardzo cenna inicjatywa, która niejako uzupełnia działania pomocowe prowadzone np. przez nasz Ośrodek Pomocy Społecznej”. Podkreślił też, że dzielnica stara się brać czynny udział w projektach, które mają na celu niesienie pomocy potrzebującym mieszkańcom.

Dary od połowy lipca

Nowy sklep będzie przyjmował dary od 16 lipca w godz. 10-17. Niedługo później będzie można zrobić tam zakupy. Sklep będzie czynny w dni robocze w godz. 10-18.

Sue Ryder, od której nazwiska pochodzi nazwa fundacji, była brytyjską działaczką społeczną. Pod wpływem doświadczeń wojennych zaangażowała się w pracę charytatywną na rzecz chorych, bezdomnych i pozbawionych środków do życia ludzi. Poświęciła się m.in. niesieniu pomocy humanitarnej Polsce. W 1978 otrzymała tytuł para Anglii, przyjmując za swoją siedzibę Warszawę (stąd jej tytuł Baroness Ryder of Warsaw).

Jak informuje komunikat prasowy stołecznego ratusza, ufundowała w 30 polskich miastach domy opieki, szpitale i hospicja. Dzieło jej życia jest kontynuowane dzięki pieniądzom uzyskanym ze sprzedaży darów w sklepach charytatywnych

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone