SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Po ewentualnej obronie tytułu szybki powrót do stolicy. Piłkarze Legii nie będą świętować w Poznaniu

fot. Sofik/CC BY-SA 3.0

W przypadku zdobycia mistrzostwa Polski po meczu z Lechem w Poznaniu piłkarze Legii Warszawa jak najszybciej wrócą do stolicy i jeszcze w niedzielę rozpoczną fetę mistrzowską. Jeśli po tytuł sięgnie Jagiellonia, zespół Ireneusza Mamrota świętować będzie w Białymstoku.

Oświadczenie w tej sprawie wydała we wtorkowy wieczór Ekstraklasa S.A. po rozmowach z przedstawicielami Lecha, Legii i Jagiellonii.

Przed ostatnią kolejką rozgrywek na mistrzostwo szansę mają już tylko warszawianie oraz „Jaga”, która podejmie Wisłę Płock. Spotkania w Poznaniu i Białymstoku rozpoczną się w niedzielę o godzinie 18:00.

Zobowiązanie Lecha

„Lech Poznań zobowiązał się do podjęcia wszelkich niezbędnych działań, mających na celu zapewnienie zawodnikom, sztabowi trenerskiemu oraz kibicom maksymalnie szybkiego opuszczenia stadionu. Dzięki temu przedstawiciele Legii mogliby jak najszybciej dotrzeć do Warszawy, by tam móc uczestniczyć w ceremonii” – napisano w komunikacie ekstraklasy.

Kilka godzin wcześniej członek zarządu warszawskiego klubu Jarosław Jankowski poinformował na Twitterze, że Legia zaproponowała przeniesienie spotkania z Lechem do stolicy.

„Dzisiaj podczas rozmowy z przedstawicielami Ekstraklasy oraz Lecha Poznań jako Legia Warszawa zaproponowaliśmy rozegranie niedzielnego meczu w Warszawie. Rozwiązałoby to +problem+ ewentualnej ceremonii” – napisał.

Dekoracji nie będzie

Wcześniej przedstawiciele Lecha zapowiedzieli, że dekoracji mistrzów na stadionie w Poznaniu nie będzie. Tłumaczyli to względami bezpieczeństwa.

W tabeli Legia ma 67 punktów i wciąż o trzy wyprzedza Jagiellonię. Jeżeli broniący tytułu warszawianie nie przegrają w Poznaniu, to bez oglądania się na wynik spotkania Jagiellonii z Wisłą wywalczą mistrzostwo. Klub z Białegostoku potrzebuje natomiast swojego zwycięstwa oraz porażki lidera. Lech zakończy sezon na trzecim miejscu niezależnie od wyników meczów ostatniej kolejki.

Podczas ceremonii mistrzowskiej zostaną wręczone: trofeum oraz komplet 45 medali dla zawodników, sztabu szkoleniowego oraz innych przedstawicieli mistrza Polski.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone