SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Po decyzji rządu, LOT odwołuje połączenia z Czarnogórą

Samoloty PLL LOT/fot. PAP/Marcin Obara

LOT odwołał wszystkie połączenia z Czarnogórą, planowane po 4 sierpnia – poinformował w czwartek przewoźnik. Do tego czasu wykona jeszcze 6 lotów do Polski w formule zmienionej na czarterowe rejsy specjalne dla chcących wrócić do kraju.

Polski przewoźnik podkreślił, że pasażerowie, którzy posiadają bilety na te loty, nie będą musieli ponownie potwierdzać swojej rezerwacji. Z pozostałymi pasażerami, których loty powrotne zaplanowane po 4 sierpnia zostały anulowane, skontaktuje się dział Contact Center LOT-u, proponując zwrot biletu lub bezpłatną zmianę terminu na jedno z wcześniejszych dostępnych połączeń czarterowych.

Pasażerowie, którzy posiadają bilety na połączenia z Polski do Czarnogóry do 4 sierpnia będą dalej mogli z nich skorzystać. Wybierając kierunek podróży prosimy jednak o uwzględnienie braku możliwości skorzystania z lotów powrotnych do Polski po 4 sierpnia – podkreślił przewoźnik.

Chodzi o niestabilną sytuację epidemiczną

Z kolei osobom, które zdecydują się zmienić swoje plany, umożliwiamy bezpłatny wybór nowego kierunku lotu w ramach połączeń #LOTnaWakacje – poinformował LOT. Są to rejsy dostępne do 31 sierpnia, oznaczone prefiksem 8XXX. Niewykorzystane bilety można także zwrócić za pomocą formularza na stronie lot.com – przypomniał przewoźnik.

Zakaz połączeń lotniczych z Czarnogórą wprowadziło najnowsze rozporządzenie rządu. W tym samym rozporządzeniu zakazano także połączeń z Luksemburgiem.

LOT przypomniał, że w związku z niestabilną sytuacją epidemiczną przewoźnik nie wznowił dotąd rejsów do Luksemburga. Bacznie obserwujemy lokalne regulacje administracyjne i na ich podstawie będziemy podejmować decyzje dot. rozwoju siatki połączeń, w tym o wznowieniu rejsów do Luksemburga – zaznaczył LOT.

Czytaj też:

Koronawirus w Mławie. Apel sanepidu do uczestników mszy św.

Koronawirus w Polsce. 615 nowych zakażeń. Rekordowy przyrost

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone