SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Płońsk. Nie wykonywał prac na cmentarzu i zbezcześcił zwłoki

45-latek z Płońska nie wykonywał zleconych prac na cmentarzu i znieważył zwłoki/fot. Pixabay

Płońscy policjanci zatrzymali 45-latka podejrzanego o oszustwa i znieważenie zwłok. Mężczyzna miał pobierać wysokie zaliczki na wykonanie prac na cmentarzu, po czym nie wywiązywać się umów. W czasie remontu jednego z grobów, wyjęte z niego ludzkie szczątki miał zakopać przy ogrodzeniu cmentarza. Zatrzymanemu grozi 8 lat więzienia.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku komisarz Kinga Drężek-Zmysłowska, 45-letniemu mieszkańcowi Płońska przedstawiono w sumie 9 zarzutów dotyczących oszustw oraz zarzut znieważenia zwłok, za co grozi mu do 8 lat więzienia. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Według dotychczasowych ustaleń, 45-latek, prowadzący usługi budowlane, w tym zlecane na cmentarzu, od lutego do listopada 2021 r. oszukał co najmniej 9 osób oferując im wykonanie prac na płońskiej nekropolii.

 Klienci zlecali mężczyźnie między innymi wykupienie miejsca na cmentarzu, prace przy wykopaniu i budowie grobu oraz rozbiórkę, renowację lub budowę pomnika. Płońszczanin od pokrzywdzonych przyjmował zaliczki w kwotach od 1700 do nawet 6000 zł, a żadnej ze zleconych prac nie wykonał. Dodatkowo 45-latek dopuścił się znieważenia ludzkich zwłok. Wykonując prace przy odnowie jednej z mogił, podczas ekshumacji szczątek nie umieścił ich w grobie zastępczym, ani później w odnowionej mogile rodzinnej, tylko zakopał przy ogrodzeniu cmentarza – wyjaśnia kom. Drężek-Zmysłowska.

Jak zaznaczyła rzecznik płońskiej policji, podejrzany przez kilka miesięcy ukrywał się przed organami ścigania, często zmieniając miejsce zamieszkania – ostatecznie został zatrzymany na terenie Płońska. Grozi mu 8 lat więzienia.

Czytaj też:

Wyszków. Prokurator potwierdza, że doszło do zabójstwa. Są wyniki sekcji zwłok matki i córki

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone