SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Płońsk. Kierowała, pijąc piwo. Miała zakaz prowadzenia pojazdów

fot. PAP/Darek Delmanowicz

Kierująca samochodem 43-letnia mieszkanka gminy Załuski podczas jazdy piła piwo. Gdy zatrzymał ją patrol policji, okazało się, że kobieta nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, ma zakaz ich prowadzenia i jest poszukiwana przez sąd za wcześniej popełnione przestępstwo – jazdę w stanie nietrzeźwości.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska, do zatrzymania 43-letniej kobiety doszło dzięki szybkiej reakcji innej mieszkanki gminy Załuski, która przejeżdżając przez miejscowość Wilamy, zwróciła uwagę na poruszającego się w tym samym kierunku całą szerokością jezdni opla, którego kierująca w czasie wyprzedzania piła piwo z puszki.

Ponad 3 promile

Kobieta, nie zastanawiając się długo, w bezpieczny sposób zmusiła do zatrzymania kierującą oplem 43-latkę i wezwała na miejsce dzielnicowych z miejscowego posterunku – przekazała rzeczniczka płońskiej policji. Jak dodała, badanie na trzeźwość wykazało w organizmie zatrzymanej kobiety ponad 3 promile alkoholu.

Okazało się też, że 43-latka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów i jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Płońsku. Ponadto pojazd, którym kierowała kobieta nie ma wymaganego ubezpieczenia – podkreśliła kom. Drężek-Zmysłowska.

Nawet kara pozbawienia wolności

Rzeczniczka płońskiej policji wyjaśniła, że po wytrzeźwieniu 43-latka, zgodnie z zarządzeniem sądu, zostanie przewieziona do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 120 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo – jazdę w stanie nietrzeźwości.

Jak dodała, kom. Drężek-Zmysłowska w związku z zatrzymaniem 43-latki, która kierując samochodem, mimo zakazu, była ponownie nietrzeźwa, czynności prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Płońsku, skąd zebrane w sprawie materiały zostaną przekazane do sądu – kobiecie może grozić dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności.

Czytaj też:

Karuzela finansowa. Mazowiecka KAS wykryła firmę wyłudzającą VAT

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone