SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Płońsk, Ciechanów i Mława planują ferie. Czeka wiele atrakcji

fot. Pixabay

Filmy dla każdego, bale, zajęcia teatralne, plastyczne, warsztaty żonglerki i artystyczna podróż dookoła świata. Ponadto dwudniowy turniej gier komputerowych on-line e-sport Challenge. To tylko niektóre propozycje z oferty Miejskiego Centrum Kultury w Płońsku na ferie zimowe. Na warsztaty można zapisywać się w siedzibie placówki przy ul. Płockiej.

Ponadto powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie zaprasza dzieci i młodzież od 1 lutego na zajęcia z gry na perkusji, plastyczne, taneczną zumbę. Zaplanowano także warsztaty cyrkowe, z witrażu i naukę języka angielskiego dla opornych.

O sportowy wypoczynek dla młodych ciechanowian zadba również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który udostępni swoją bazę rekreacyjno-sportową. Uczniowie miejskich szkół będą mogli  bezpłatnie korzystać z lodowiska. Czynna będzie również zmodernizowana kryta pływalnia, a w hali sportowej przy ul. Kraszewskiego do dyspozycji  będą stoły do tenisa stołowego.

Zajęcia taneczne, teatralne i muzyczne

Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO organizuje zajęcia taneczne, teatralne i muzyczne.   Dzieci poznają również technikę zdobienia przedmiotów metodą decoupage. W programie są też lekcje języka angielskiego na wesoło.

We wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach plastycznych, zagrać w gry planszowe czy układać puzzle. Do dyspozycji młodych czytelników będzie wystawa książek o tematyce przyrodniczej. Chętni będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „W dżungli”. Oprócz tego w Bibliotece Głównej przy ul. Kicińskiego  codziennie o godz. 12.00 będzie wyświetlany film dla dzieci i młodzieży.

Jak powstaje książka”

Tradycyjnie w czasie wolnym od szkoły o urozmaicenie czasu młodym mieszkańcom zadba ciechanowskie Muzeum Szlachty Mazowieckiej. Muzealnicy zaplanowali kilka bloków tematycznych. Będzie mowa o zdrowiu, książkach, dinozaurach i kosmosie. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak powstaje książka, poznają zasady zdrowego odżywiania, ciekawostki o dinozaurach oraz zbudują własną rakietę kosmiczną. Poza tym czas wypełnią zabawy i zajęcia plastyczne, a każdy z dwóch zaplanowanych turnusów zakończy się konkursami.

Z kolei Biuro Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Ciechanowie , parafia św. Tekli i parafia św. Piotra zapewnią swym podopiecznym opiekę i wypoczynek od 1 do 12 lutego. W programie przewidziano warsztaty, konkursy o tematyce profilaktycznej, zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne i, teatralne. Nie zabraknie też wyjść na basen i na lodowisko. Dla podopiecznych przewidziany został również ciepły posiłek.

Tanecznie, kreatywnie i filmowo

Na artystyczne ferie zaprasza również Mławski Dom Kultury. Ma być tanecznie, kreatywnie i filmowo. Ferie na sportowo będzie można spędzić z Mławskim Ośrodkiem Edukacji i Sportu. Zaplanowano naukę pływania, turnieje tenisa stołowego i turniej piłki nożnej dzikich drużyn.

Mławscy bibliotekarze również zaplanowali zimowe atrakcje. Oprócz balu karnawałowego, będzie czytanie bajek i zajęcia plastyczne. Z propozycję wyszło również Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Tu zostaną zorganizowane zajęcia plastyczne i historyczne wprowadzające w tematykę chrztu Polski.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone