SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

„Płock za pół ceny”. Cały weekend atrakcji [SPRAWDŹ]

fot. plockzapolceny.pl

Średniowieczne obozowisko, gra miejska oraz nocne zwiedzanie miasta. Ulubiona akcja płocczan i turystów od dziś do niedzieli „Płock za pół ceny”.

Do tegorocznej zgłosiło się ponad 100 punktów gastronomicznych, kulturalnych, handlowych i usługowych, które będą proponować towary i usługi w promocyjnych cenach – mówi Edyta Mierzejewska, dyrektor wydziału promocji i sportu w płockim ratuszu. – Zarówno turyści jak i mieszkańcy korzystają z oferty gastronomicznej kulturowej czy usługowej po obniżonych o połowę cenach. To jest najważniejsze w tej akcji – zaznacza.

Partnerskie punkty akcji będą oznaczone specjalnymi plakatami.

Akcja będzie trwać od piątku do niedzieli w godzinach otwarcia obiektów biorących udział w wydarzeniu.

Podczas weekendu można będzie skorzystać także z wielu wydarzeń towarzyszących. Jedną z nich będzie średniowieczne miasteczko, które stanie na Tumskim Wzgórzu w sobotę. Mówi Iwona Krajewska prezes Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. – Rozłożone u podnóża muzeum diecezjalnego namioty i ogniska będą tętnić życiem. Rekonstruktorzy historyczni w serii inscenizacji pokazów uczczą pamięć Bolesława III Krzywoustego. Publika zostanie wciągnięta w gry inspirowane średniowiecznymi, będą także potrawy średniowieczne – zapowiada.

Miasteczko będzie można odwiedzić między 10:00-17:00.

Na Wzgórzu Tumskim czekać będą również przewodnicy turystyczni, którzy o pełnych godzinach zaproponują bezpłatne oprowadzanie po Bazylice Katedralnej i Muzeum Diecezjalnym. Pierwsze oprowadzanie o godz. 11.00, a ostatnie o 15.00.

Czytaj też:

Budżet Obywatelski Siedlec. Mieszkańcy wybrali projekty

Ciechanów. Renowacja „Krzywej Hali” wyróżniona w konkursie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone