SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Płock. Zginął po upadku z ósmego piętra hotelu. Jest śledztwo

Policja/fot. Pixabay

Prokuratura Rejonowa w Płocku wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 52-letniego mężczyzny, który w sobotę wieczorem wypadł z okna na ósmym piętrze hotelu w centrum tego miasta. Mężczyzna zginął na miejscu. W hotelu odwiedzał znajomego, którego zatrzymano do wyjaśnienia.

Prokurator rejonowa w Płocku Małgorzata Orkwiszewska poinformowała w poniedziałek, że w sprawie zdarzenia wszczęto śledztwo z art. 151 Kodeksu karnego, który mówi, że kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wstępne czynności pozwoliły na przyjęcie takiej właśnie kwalifikacji. Po zdarzeniu na miejscu wykonano oględziny i zabezpieczono monitoring. Przesłuchano także wielu świadków. Zaplanowane są dalsze czynności, których celem będzie ustalenie szczegółowych okoliczności i przyczyn zdarzenia – powiedziała prokurator Orkwiszewska. Dodała, że na czwartek wyznaczono termin sekcji zwłok.

Odwiedzał znajomego

Szefowa płockiej prokuratury rejonowej potwierdziła wcześniejsze informacje policji, że z okna hotelu wypadł 52-letni mieszkaniec Płocka. W sobotni wieczór odwiedzał zameldowanego tam znajomego. – Mężczyzna ten został zatrzymany do wyjaśnienia z uwagi na to, że był bezpośrednim świadkiem zdarzenia. Jego zatrzymanie na obecnym etapie postępowania o niczym nie przesądza. Było ono konieczne, aby zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania – wyjaśniła Orkwiszewska.

Dodała, iż zatrzymany to również mieszkaniec Płocka, w chwili zatrzymania był w stanie nietrzeźwym.

Czytaj też:

Nowy Dwór Maz. Matka i konkubent mieli zabić niemowlę. Jest areszt

Radom. Groził, że wysadzi blok w powietrze. Jest wyrok

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone